Ostalouvjerljiva pobjeda

Solaris u Crnici razbio splitski Mornar i potvrdio četvrto mjesto, u četvrtfinalu ih čeka isti protivnik

Piše Šibenski.hr
23. ožujka 2022. - 20:51

Solaris je pobjedom 12:7 u zadnjem kolu regularnog dijela sezone protiv Mornara u Crnici potvrdio četvrto mjesto u Prvenstvu Hrvatske, te će ih u četvrtfinalu opet čekati splitski vaterpolisti. Prva utakmica igrat će se u Splitu, druga je u Šibeniku.

Što se tiče same utakmice, treba notirati da je neizvjesnost trajala prve dvije četvrtine kada je na semaforu svijetlio rezultat 6:6. Sunčani su u nastavku ubacili u brzinu iše te napravili seriju od 4:0 te tako prelomili utakmicu. Zanimljivo, mornarevci punih 12 minuta nisu mogli zabiti gol. Tek četiri minute prema kraju to im je uspjelo poći za rukom, no onda su Bulat i Malenica zgodicima u finišu susreta potvrdili uvjerljivu šibensku pobjedu.

U redovima Solarisa među strijelce su se upisali Jerko Penava s tri pogotka, po dva su dodali Pelicarić, Bulat i Malenica, dok su jednom mrežu gostiju parali Štrkalj, Koprčina i Toni Šparada.

27. svibanj 2024 19:27