OstaloNišta od čuda

Solaris se dobro držao prve dvije četvrtine sa snažnim Mađarima, domaćin drugog kruga Len Euro Cupa prejak za Sunčane

Piše šibenski.hr
8. listopada 2021. - 20:55

Vaterpolisti Solarisa poraženi su od mađaraskog Vasasa 5:12 (2:3, 3:3, 0:4, 0:2) u prvom kolu drugog kruga Len Euro Cupa koji se igra u Budimpešti.

Domaćini turnira, koji su izraziti favorit za prolazak u četvrtfinale, bio je prejak za Sunčane. Premda je momčad trenera Jure Marelje pokazal zube u prve dvije četvrtine. Naime, Vasas je na polovici utakmice imao samo jedan pogodak prednosti (6:5).

Međutim, potom je došla do izražaja kvaliteta momčadi koja u svojim redovima ima proslavljene srpske i crnogorske internacionalce (Mitrović, Ranđelović, Brguljan) te nekolicinu mađarskih reprezentativaca (Erdely, Bedo, Mezei,Batori). Domaćini su u rećoj četvrtini napravili seriju 4:0 i ubili svaku nadu Solarisu u čudo.

Po dva gola za Solaris postigli su Goreta i Bulat, jednom je mrežu Mađara tresao Čondić Kadmenović.

U drugom kolu, u subotu u 20 sati, Solaris igra s talijanskom Ortigijom. Također, radi se o sjajnoj momčadi s nizom poznatih igrača (Tempesti, Gallo, Kriještorac, Vidović...).

19. travanj 2024 03:22