OstaloU borbu za broncu

Skupo ih stajao loš 'igrač više': Barakude se prekasno probudile, Španjolska zasluženo u finalu Svjetskog prvenstva!

25. srpnja 2019. - 13:07

Hrvatska je potažena u polufinalu Svjetskog vaterpolskog prvenstva. Barakude su izgubile od reprezentacije Španjolske rezultatom 5:6. Užasna realizacija igrača više, potpuna bezidejnost u napadu i odlična obrana Španjolaca u kombinaciji nažalost nisu donijele ništa dobro Tuckovim izabranicima.

Joković je zabio tri pogotka za našu reprezentaciju, a najefikasniji u redovima Španjolske bio je Mallarach s dva pogotka.

Španjolci će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Italije i Mađarske, dok će Barakude u borbi za broncu igrati protiv poraženog iz tog susreta.

Španjolci su ovom pobjedom izborili i plasman na Olimpijske igre, a Hrvatska će isto pokušati ostvariti kroz dodatne kvalifikacije.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 5:6 (1:2, 1:2, 0:2, 3:0)

Suci: Stavridis (Grčka) i Alexandrescu (Rumunjska)

HRVATSKA: Bijač. Macan, Fatović, Lončar, Joković, Benić, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Šetka, Garcia, Marcelić

ŠPANJOLSKA: Lopez, Munarriz, Granados, del Toro, Cabañas, Larumbe, Barroso, Fernandez, Tahull, Perrone, Mallarach, Bustos, Lorrio

TIJEK SUSRETA

4. ČETVRTINA

8` Kraj utakmice, Španjolska je u finalu!

8` Dobro se obrnaila Hrvatska, Fatović smanjuje na 5:6, ali samo je 14 sekundi do kraja.

7` Joković smanjuje na 4:6.

6` Obranili smo se s igračem manje, ali ponovno užasna napadačka reakcija s igračem više, Španjolsku dvije minute dijele do finala.

5` Ostalo je manje od četiri minute do kraja, napad je za Španjolsku.

3` Ni s igračem više nema velike ideje u napadu, pokušao je Šetka, ali nova obrana Lopeza. Srećom, branimo se na drugoj strani.

3` Ne koriste sada na Španjolci igrača više, a Hrvatska će ponovno pokušati doći na -2. Tucak je zvao minutu odmora.

2` Nažalost, obranili su se Španjolci.

1` Evo sada i dobre odigrane obrane, sada je vrlo važno postići pogodak.

1` Ovog puta plivanje za loptu ide na stranu Hrvatske, a Joković smanjuje na 3:6 iz peterca!

3. ČETVRTINA

8` Srećom Španjolska ne pogađa, ali očajna igra u napadu se nastavlja. Španjolci ulaze u posljednjih osam minuta s četiri pogotka prednosti.

8` Igrač više za Španjolsku, minutu odmora zove španjolski izbornik. Eventualni pogodak rješava pitanje pobjednika, ako uopće dilema više i postoji.

7` Vratnicu je pogodio Perrone, napad za Hrvatsku ne koristi Benić.

6` 2/10 igrač više, blokiran šut Fatovića.

6` 2:32 do kraja, Hrvatska ima igrača više, Tucak je zvao minutu odmora, posljednja prilika za eventualni povratak u susret.

5` Ponovno nismo iskoristili igrača više, u međuvremenu pogreške na obje strane, Španjolci imaju priliku otići na +5.

4` Granados zabija iz peterca, 6:2 vodi Španjoska.

3` Apsolutna nemoć u napadu, Španjolska je ipak ozbiljnija momčad od Njemačke i sve vodi prema tome da će Barakude igrati za broncu.

2` Dok Hrvati promašuju, Španjolci zabijaju. Drugi pogodak Mallaracha, 5:2 vodi Španjolska!

2` Osmi igrač više za Hrvatsku, pokušaj Vukičevića odlazi preko gola.

1` Ponovno Španjolci brži u borbi za loptu, ali dobra obrana Hrvatske.

2. ČETVRTINA

8` Ne koriste Španjolci svoj napad, ali nažalost uzvraćamo istom mjerom. Kraj druge četvrtine.

8` Pogodak Garcije, s igračem više smanjujemo na 2:4-

7` Hrvatska iskorištenost igrača više je 1/5, Španjolci ne opraštaju pogreške, Munarriz pogađa za 4:1, ne izgleda dobro za Tuckove izabranikie.

6` Obrana Hrvatske funkcionira dosta dobro, napad će morati dati puno više. Ponovno nismo iskoristili igrača više.

5` Promašaji na obje strane, Hrvatska se muči.

4` Potpuma nezidejnost u napadu Hrvatske, Lopez brani udarac Fatovića.

3` Tahull pogađa za 3:1 Španjolske netom nakon isteka kazne!

3` Ponovno ne koristimo igrača više, Španjolci imaju priliku ponovno otići na dva gola prednosti..

2` Imali su sada Španjolci igrača više, ali dobra obrana Barakuda.

1` Ponovno su Španjolci prvi stigli do lopte, ali je odmah gube. Hrvatska dolazi do igrača više, međutim Lopez zaustavlja pokušaj Garcije.

1. ČETVRTINA

8` Kraj prve četvrtine.

8` Evo i prvog pogotka Hrvatske, Joković koristi igrača više i smanjuje na 2:1!

7` Hrvatska ne koristi dva igrača više, previše neodlučnosti je u napadu, a Španjolci na drugoj strani ponovno koriste igrača više, strijelac je Mallarach, 2:0 za Španjolce!

6` Evo i prvog pogotka, Macan je napravio prekršaj, a Perrone koristi igrača više za vodstvo Španjolske 1:0!

5` Odlična obrana Lopeza, zaustavio je udarac Lončara.

4` Dobre obrane na obje strane, mogli bismo gledati utakmicu s malo pogodaka.

3` Brzo su naši vaterpolisti izgubili loptu, Španjolci su došli do igrača više, ali vratnica zaustavlja njihov napad.

2` Pokušao je Perrone, ali Bijač brani.

1` Odlična obrana naših igrača, ali prvi napad za Hrvatsku ne koristi Garcia.

1` Počela je utakmica, prvi napad imaju Španjolci.

26. travanj 2024 14:29