OstaloMiting Mladosti

Plivanje: Šibenčanima 21 medalja u Zagrebu - najtrofejniji Martina Ševerdija i Robert Vukičević

14. studenog 2017. - 10:12

Članovi Plivačkog kluba "Šibenik" osvojili su 21 medalju na Međunarodnom plivačkom mitingu „Mladost'17“ koji je i u sustavu natjecanja Grand Prix Hrvatska.
- Miting “Mladost“ je već duži niz godina jedno od najboljih natjecanja u Hrvatskoj. Ovogodišnji miting je okupio 450 plivača iz 7 zemalja. Bez obzira na jaku konkurenciju naše plivačice i plivači su otplivali izvrsne rezultate i osvojili 4 seniorske, 8 juniorskih, te 9 mlađe juniorskih medalja- kazala je Danira Tepić, tajnica PK "Šibenik".

Boje "Šibenika" u Zagrebu su branili Jerko Ćaleta, Niko Perica i Robert Vukičević, Vice Perica, te plivačice Gabriela Roman, Dorotea Milić, Marija Kardum, Emma Curavić, Bruna Lokas, Martina Ševerdija, Marta Leković i Ana Burazer.

U kategoriji mlađih juniora medalje su osvajali: Marija Kardum, koja je na 50 i 200 leđno uzela broncu. Niko Perica je osvojio zlatne medalje na 200 i 400 mješovito, dok je na 50 prsno bio drugi. Najuspješniji je bio Robert Vukičević koji je osvojio četiri zlatne medalje, i to na 100 i 200 slobodno, te 100 mješovito i 100 leptir.

Četiri juniorske medalje osvojila je Martina Ševerdija, koja je bila zlatna na 200 mješovito i 200 prsno, srebrna na 400 mješovito i brončana na 100 prsno. Marta Leković bila je brončana na 100 mješovito, a Jerko Ćaleta srebrni na 100 leptir i 200 leđno, te brončani na 200 leptir.

Seniorske medalje uzeli su Ana Burazer na 200 leđno, Martina Ševerdija na 200 prsno, Jerko Ćaleta na 100 leptir i Robert Vukičević na 100 slobodno, svi brončane medalje.

- U nastavku sezone plivače očekuju pripreme za predstojeće Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Rijeci od 21. do 23. prosinca- zaključila je Tepić.

26. travanj 2024 20:03