Ostalomlade nade

Održan tradicionalni plivački miting ‘Sveti Mihovil‘: PK ‘Šibenik‘ osvojio 20 medalja, braća Silov po čak četiri!

Piše Šibenski.hr
19. listopada 2022. - 17:20

U organizaciji PK "Šibenik" 15. i 16. listopada održan je tradicionalni plivački miting "Sveti Mihovil", 17. po redu,  koji je okupio plivačice i plivače iz 14 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Ukupno je nastupilo 257 natjecatelja u kategorijama kadeta i mlađih kadeta.

Plivački klub Šibenik je nastupio s 26 plivačica i plivača: Iva Marija Ercegović, Tonka Huljev, Marta Landeka,  Tea Tatar, Noa Slavica, Luči Slavica, Maja Dubravica, Mia Petrović, Klara Pilipac, Lucija Klisović, Petra Pešić, Fran Validžić, Božo Dodig, Ante Paladin, Niko Erceg, Bartol Šišak, Niko Silov, Josip Silov, Leon Roško, Šimun Dučić, Jakov Volić, Marko Grubišić, Vito Ljepava, Marin Skorić, Petar Blažević i Matko Bogdan.

Ukupno su naši plivači osvojili 20 medalja. Najuspješniji kod plivača bili su braća Silov s po 4 osvojene medalje dok je kod plivačica najuspješnija bila Tonka Huljev s osvojene 3 medalje. U nastavku slijede svi osvajači.

A kategorija (plivači 2009.g/plivačice 2010.g)

Niko Silov - 100 slobodno 2. mjesto, 100 prsno 3. mjesto, 200 slobodno 1. mjesto, 100 mješovito 1. mjesto

Josip Silov - 200 leđno 1. mjesto, 200 mješovito 2. mjesto, 200 prsno 3. mjesto, 100 leptir 3. mjesto

B kategorija (plivači 2010.g/plivačice 2011.g)

Tonka Huljev 200 leđno 3. mjesto, 200 mješovito 2. mjesto, 100 leđno 3. mjesto,

Marko Grubišić - 200 mješovito 2. mjesto, 100 mješovito 2. mjesto

C kategorija (plivači 2011.g/plivačice 2012.g)

Vito Ljepava - 100 leđno 3. mjesto, 100 leptir 1. mjesto

D kategorija (plivači 2012.g/plivačice 2013.g)

Božo Dodig - 200 leđno 1. mjesto, 50 leptir 3. mjesto

Ante Paladin - 100 prsno 1. mjesto, 100 mješovito 2. mjesto

Klara Pilipac - 200 mješovito 1. mjesto

U ukupnom poretku zbrojem 4 isplivane discipline Niko Silov bio je treći u A kategoriji s osvojenih 1567 bodova. Ispred Nike našli su se Ivano Arić iz splitskog Mornara i Viktor Bačić iz Jadrana koji je  imao najviše osvojenih bodova, 1678.

Kod Plivačica najuspješnija je bila Lana Čavrak iz splitskog Poška s osvojenih 1965 bodova.

25. travanj 2024 10:58