OstaloFINAL FOUR

Ništa od borbe za trofej: Solaris glatko poražen od splitskog Jadrana u polufinalu hrvatskog Kupa

18. prosinca 2021. - 19:21

Zagreb je domaćin Final fouru hrvatskog vaterpolskog Kupa, a finale su kao prvi osigurali igrači splitskog Jadrana koji su lako svladali šibenski Solaris.

Pobijedio je Jadran 12-6 (4-1, 2-1, 4-1, 2-3) te se očekivano plasirao u finalni susret.

Neizvjesnost u dvoboju Splićana i Šibenčana nije dugo trajala te je već prva četvrtina završila uz osjetnu prednost favoriziranog Jadrana od 4-1. U toj prvoj dionici Luka Bukić je bio dvostruki strijelac za Jadran.

Jadran je nastavio dominirati u ovom polufinalnom ogledu pa je nakon treće dionice imao plus od sedam golova (10-3), dok je u posljednjoj četvrtini Solaris barem minimalno ublažio poraz.

Po tri pogotka za Jadran su postigli Bukić i Harkov, dok je dva dodao Čagalj. U redovima šibenske momčadi po gol su dali Goreta, Pelicarić, Penava, Koprčina, Šparada i Kadmenović.

Drugu polufinalnu utakmicu Jug Adriatic osiguranje i Mladost igraju u subotu od 18:30 sati.

26. travanj 2024 11:58