OstaloOdbojkaši Šibenika opet izgubili

Konkurentu za opstanak 'darovali' i drugu pobjedu

8. prosinca 2016. - 13:28

Odbojkaši Centrometala iz Črečana dobili su ove sezone i drugu utakmicu kontra Šibenika 91 u Superligi, elitnoj skupini prve hrvatske lige. Skupili su iz ta dva dvoboja maksimalnih šest bodova, koji mogu biti presudni u kasnijoj borbi za opstanak, ako oni ostanu u mini ligi sa Šibenikom. U obje utakmice su imali sreću što su igrali sa praktički prepolovljenom suparničkom momčadi, time bodove dobili "na dar“. Baš kao u 1. kolu, u Nedelišću, Šibenik je bio znatno oslabljen i na Baldekinu, u dvoboju 8. kola. Trener Paskval Skelin je jedva okupio deset igrača za utakmicu, među kojima nije bilo standardnih Colića i Mišure, kao ni Jere Čogelje. Stoga se u postavi nakon dužeg vremena pojavio Slamić, a morao je zaigrati i sasvim mlađahni Bunardžija.
Takva se postava nije mogla nositi s rivalima, uz izuzetak drugog seta, pa i manji, uvodni dio trećega. Baš je sportski potez igrača Šibenika, kad su, pri rezultatu 8:11 u trećem setu, ispravili odluku suca, i to na svoju štetu, označio gubitak zadnjeg priključka u dvoboju. Već upisanih 9:11, na semaforu je ispravljeno u 8:12, pa je Centrometal otišao do konačne pobjede 3:1 (25:13, 17:25, 25:13, 25:14).
Momčad Šibenika 91: Grubišić, Hrg, Burazer, Dell'Orco, Slamić, T. Skelin, S. Čogelja, Zeljković, Bunardžija, Kunčić.