Ostaloborba u crnici

Jadran ipak prejak za Šibenčane u polufinalu prvenstva Hrvatske, Solarisu slijedi borba za treće mjesto i Ligu prvaka

Piše Šibenski.hr
15. travnja 2022. - 20:50

Splitski Jadran očekivano je svladao vaterpoliste Solarisa u uzvratnoj utakmici u Šibeniku te se dvokorakom plasirao u finale prvenstva Hrvatske.

Konačan rezultat od 7:14 najbolje oslikava trenutnu snagu u bazenu. Jadran je, naime, poveo 0:5 u Crnici, a Sunčani su prvi gol dali tek nakon 12 i pol minuta igre. Ipak, nešto boljom igrom u trećoj četvrtini stigli su na zaostatak od minus 2, no dalje nije išlo. Bukić i Marinić-Kragić zgodicima su prelomili utakmicu.

Dodajmo na kraju da je kod Solarisa najefikasniji bio Jerko Penava s tri pogotka.

Solarisu sada preostaje borba za treće mjesto sa zagrebačkom Mladosti. Pobjednik tog dvoboja trebao bi dogodine igrati Ligu prvaka.