OstaloSJEĆANJE NA HEROJE

’Gabrin maraton’ po 13. put u čast kornatskih junaka: u Vodicama održana memorijalna biciklistička utrka

Piše Šibenski.hr
7. listopada 2022. - 15:58

U organizaciji Brdsko biciklističkog kluba “Orlov krug” u Vodicama, proteklog vikenda održano je 13. izdanje “Gabrinog maratona”, utrke koja se vozi u sjećanje na Gabrijela Skočića i njegove kolege vatrogasce koji su tragično preminuli u gašenju požara na otoku Kornatu 2007. godine.

Utrku su organizirali BBK “Orlov krug” u suradnji s DVD-om Vodice, JVP-om Vodice, TZ-om Vodice te uz potporu Grada Vodica. Kao i dosadašnjih godina, sudionici utrke krenuli su točno u podne od Obale Matice hrvatske (kod bunara) do vatrogasnog doma, gdje su bili start i cilj kružnog maratona te dodjela nagrada.

Ova utrka je specifična i po tome jer ima i posebnu kategoriju “vatrogasci”. Ove godine najbrži među njima bio je Vladimir Budim iz BK Posedarje, dok je Branimir Ergić osvojio drugo mjesto.

Ukupni pobjednik utrke je Marko Fržop, član TOP SPORTA iz Srime, koji je slavio s vremenom 1:19:51, te je ujedno bio i pobjednik kategorije do 50 godina.

17. travanj 2024 00:07