NogometNogomet

Treća sreća: Šibenčani u triler utakmici s tri gola u 14 minuta došli do prve ovosezonske pobjede na Šubićevcu

21. rujna 2018. - 22:15

Treća je bila sreća za Šibenik. Ili, poslije dva remija na Šubićevcu napokon su "narančasti" zabilježili prvu pobjedu. Doduše, bilo je to u šibenskom ovosezonskom triler stilu- s puno uzbuđenja i preokreta.

Poveli su gosti poslije zaista lijepe akcije, koja je bila kao iz nogometnih udžbenika. Gosti su točnim dodavanjima izigrali gotovo cijelu momčad Šibenika. Na kraju je Čeko ubacio s lijeve strane, a Maganić s prve stative prizemnim udarcem smjestio loptu u bliži kut Labrovićevog gola. Mogli su Solinjani povesti i nekoliko minuta ranije, ali čistu kontru i matnu situaciju spasio je veznjak "narančastih" Roca. Gosti su imali prigodu i povećati vodstvo. Kardinalno je pogriješio mladi Bulat, u izglednoj poziciji se našao Barišić, međutim njegov udarac je sjajno obranio Labrović.

Kako je u tom razdobju igrao Šibenik najbolje svjedoči podatak da su prvi udarac uputili tek u 29. minuti. Pljesak domaće publike izmamio je samo Antunović, koji je u 37. minuti pokušao pogoditi atraktivnim volejem, no njegov šut završio je pored vratnice. Tako su domaćini prvo poluvrijeme okončali bez udarca u okvir Jelićevog gola.

Živnuo je Šibenik na početku drugog poluvremena. Zapucao je Marko Bulat, ali je njegov udarac u korner je izbacio Jelić. Preživjeli su Solinjani i dva neugodna ubačaja domaćih s desnog boka. Prvo je Pandža ostao kratak, da bi potom Prince promašio glavom.

Ipak, silan pritisak domaćih urodio je plodom. U 68. minuti poslije četvrtog uzastopnog kornera i glavometa Antunović je ugurao loptu u mrežu Jelića. Konačno, zube su pokazali i Solinjani, točnije Mastelić koji se našao oči u oči s Labrovićem, no šutirao je pored gola.

I onda potpuni preokret. Donio ga je Josip Maleš sjajnim pogotkom ljevicom iz voleja i to nakon što je ne terenu proveo tek oko 120 sekundi. U 82. minuti činilo se kako je konačni udarac Solinu zadao je Kukec. I to je bio lijep pogodak. Asistent je bio Perkovićev joker Maleš, a Kukec je desnicom s ruba kaznenog prostora pogodio malu mrežu. Međutim, Šibenčani ne mogu bez drame ove sezone. Stvari je zakomplicirao iskusni Pandža, koji je jedan ubačaj Solinjana glavom skrenuo u svoju mrežu. Ipak, u tri minute sudačke nadoknade Solinjani nisu ozbiljnije zaprijetili domaćinima.

U idućem kolu, Šibenik na Šubićevcu dočekuje Sesvete. Ta utakmica je na rasporedu u nedjelju, 30. rujna, u 17 sati.

Prije toga, "narančasti" moraju odraditi gostovanje u Kupu u Senju kod Nehaja. Ta utakmica igrat će se u srijedu, 25. rujna u 15,30 sati.

Šibenik- Solin 3:2 (0:1)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 500. Sudac: Marko Linić (Rijeka) - 6. Strijelci: 0:1 Maganić (12.), 1:1 Antunović (68.), 2:1 Maleš (78.), 3:1 Kukec (82.), 3:2 Pandža (90./ag). Najbolji igrač: Josip Maleš (Šibenik).

Šibenik: Labrović (6), Blaić (6) (od 46. Kendeš 6,5), Vukorepa (6,5), Pandža (6), Musa (6,5), Roca (6,5), Bulat (6,5), Kukec (6,5), Antunović (7) (od 81. Okechukwu -), Celić (6,5), Prince (6) (od 76. Maleš 7,5).

Solin: Jelić (5,5), Barada (5,5), Tomić (5), Bauk (5), Čeko (6), Ninčević (5,5), Barišić (5) (od 65. Grubišić -), Zoungrana (5,5), Maganić (6) (od 50. Plazibat 5) , Pavlinović (5) (od 79. Prskalo -), Mastelić (6).