Nogometprvi remi u sezoni

Šubićevac više nije neosvojiva utvrda: Narančasti se ispromašivali, zabili tek iz drugog penala

2. listopada 2023. - 22:13

Šibenik više nije neosvojiva utvrda. Poslije četiri uzastopne pobjede na svom travnjaku, Narančasti su prvi put ostali bez dva boda. Tako je Dugpolje postalo prva momčad koja u tekućoj sezoni nije pognute glave napuistila šibenski travnjak,

Trener Šibenika Mario Carević u najavi je govorio kako će trebati puno strpljenja da Narančasti ‘otvore‘ Dugopolje. A vrlo lako su mogli to uraditi već nakon pet minuta igre.

Poslije jednog od niza kornera Peričić je nespretno faulirao Rocu, a sudac Slišković je pokazao na bijelu točku. Nitko od gostiju se nije pretjerano ljutio što sugerira da je mladi arbitar bio u pravu.

Kazneni udarac je izveo Božić, a svoju veliku večer na Šubićevcu nagovijestio je vratar Dugopolja Lukić koji je obranio prizemni šut centarfora domaćih.

Samo tri minute kasnije opet je Lukić uspješniji u duelu s Božićem. Ovaj put napadaš Šibenika odlično je pucao iz voleja, ali opet se kvalitetnom intervencijom istaknuo čuvar mreže gostiju.

U 19. minuti još jedna velika obrana Lukića. Sada je tukao Torres s ruba kaznenog prostora, no golman Dugopolja uspio je vršcima prstiju odbiti loptu do vratnice.

I kako to u nogometu nerijetko biva- kad ne zabiješ primiš. To staro nogometno pravilo na svojim leđima iskusio je Šibenk.

Iz jedne naizgled bezopasne situacije, gosti su poveli. Na ubačenu loptu s lijevog krila odlično je reagirao na drugoj stativi Šaranić i zabio u Đakovićevu mrežu.

Do kraja poluvremena stiskao je Šibenik, ali bez uspjeha. U 40. minuti još jedan zicer promašio je Božić, da bi u sudačkoj nadoknadi Cvijanović ljevicom zatresao gredu Lukićevih vratiju.

U prvih 15 minuta nastavka Šibenik nije uspio doći do pogotka, unatoč silnom pristisku. Stoga je Carević u zadnjih pola sata krenuo ‘va banque‘. Izvadio je iz igre jednog stopera, a pomalo iznenađujuće u vrh napada gurnuo iskusnog Bačelić- Grgića kojeg smo cijelu karijeru naučili vidjeti u ulozi klasičnog veznjaka.

Konkretan poak u igri Narančastih donijela je tek četvrta zamjena- Marijanović. Mladi veznjak je izborio i drugi kazneni na utakmici za diomaće, nakon što ga je srušio Vidović. Za razliku od Božića, Majić je bio siguran realizator. Šutirao je snažno pdo gredu tako da je i odlični Lukić bio nemoćan.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, premda se igralo čak sedam minuta sučeve nadokade. Šibenik je napadao, manje- više stihijski, ili kudikamo neorganiziranije nego u prvih 45 minuta. Takav ‘ho-ruk‘ nogomet Carevićevoj  momčadi nije donio toliko željeni trobod, dobrim dijelom zahvaljujući i Dugopolju koje se znalački branilo.

Šibenik- Dugopolje 1:1 (0:1)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 844. Sudac: Luka Slišković (Zagreb). Strijelci: 0:1 Šaranić (33.), 1:1 Majić (75./11 m). Najbolji igrač:

Šibenik (3-4-3): Đaković- Perić, Gačić (od 62. Majić), Dujmović- Kolega, Roca (od 69. Marijanović), Pozo, Cvijanović (od 62. Rovis)- Laća (od 62. Bačelić-Grgić), Božić, Torres (od 83. Ivanković).

Dugopolje (4-2-3-1): Lukić- Jelačić (od 46. Vidović), Ljubičić, Peričić, Brekalo- Vladušić (od 86. Bradarić), Tešija- Šaranić (od 77. Burčul), Jukić (od 86. Kušeta), Rodić (od 68. Bagarić)- Zdunić.