NogometRemi u gradskom vrtu

Šibenik se vraća kući s bodom iz Osijeka: Burgui majstorskim golom srušio neugodnu tradiciju

Piše Krešimir Gulin
3. rujna 2022. - 23:12

Šibenik je napokon srušio silno neugodnu tradiciju koju je imao u dvobojima s Osijekom. Naime, Narančasti su tek u devetom pokušaju otkako su se vratili u 1. HNL uspjeli ostati neporaženi u susretima sa Slavoncima.

Veći dio prvog poluvremena Šibenčani su bez većih problema odolijevali pritisku Osječana. Dapače. čak su sredinom prvog dijela sasvim uspostavili ravnotežu na terenu i u nekoliko navrata opasno priprijetili iz kontranapada. I baš u trenucima kada je Šibenik ‘prodisao‘ domaćini su poveli, ponajviše zahvaljujući gruboj pogreški vratara Rogića. Gostujući čuvar mreže promašio je loptu kod centaršuta Bartoleca, ali zato nije Mađar Kleinheisler kojemu je sjajno sjela na volej i odsjela u samim rašljama Šibenikovih vrata.

Odmah na početku drugog poluvremena solidna prigoda Šibenčana za izjednačenje, no udarac glavom Mislava Matića završio je u Ivušićevom naručju.

Mogao je Kleinheisler i drugi put srušiti šibensku tvrđavu u 59. minuti, ali njegov šut je za nekoliko centimetara promašio cilj.

Trener Šibenika Čanadi pokazao je dobar instikt kada je uveo u igru Španjolca  Burguija, koji je  upisao prve minute u narančastom dresu. Da bi Burgui, koji je imao silnih problema s ozljedom, mogao biti pravo pojačanje za Šibenik pokazao je nakon samo šest minuta provedenih na osječkom travnjaku.

Burgui je odmah donio dašak Realove škole, lažnjakom je ‘zavaljao‘ Bartoleca i plasirao loptu u kut Ivušićeve mreže za izjednačenje Šibenika i zlata vrijedan bod.

Vlado Kos/Cropix

Osijek- Šibenik 1:1 (1:0)

OSIJEK- Stadion Gradski vrt. Gledatelja 4000. Sudac: Duje Strukan (Split) -7. Strijelci: 1:0 Kleinheisler (38.), 1:1 Burgui (78.). Najbolji igrač: Jorge Burgui (Šibenik).

Osijek (4-4-2): Ivušić (6,5)- Bartolec (6), Lončar (6), Cheberko (6), Leovac (6) (od 70. Jurčević -)- Fiolić (5,5) (od 84. Gržan -), Žaper (6) (od 84. Barri -), Nejašmić (6) (od 70. Brlek -), Kleinheisler (7)- Mierez (5,5) (od 84. Mance -), Beljo (5,5).

Šibenik (3-4-2-1): Rogić (5,5)- Perić (6,5), M. Matić (6) (od 72. Kvesić -), Mesa (6,5)- Salomon (6), B. Matić (6), Rak (6) (od 57. Skorup 6), Mina (6)- Arai (6) (od 90. Pajić -), Čanadi (6) (od 72. Burgui 7)- Delić (7) (od 90. Kreković -).

19. travanj 2024 02:37