NogometDvostruko vrijedni bodovi

Šibenik prvi put ove sezone vezao dvije pobjede za redom: Varaždince hat trickom ‘torpedirao‘ Deni Jurić

Piše Krešimir Gulin
7. studenog 2020. - 17:01
Deni Jurić s tri gola najzaslužniji je za pobjedu Šibenika u VaraždinuŽeljko Hajdinjak/Cropix

Šibenik je prvi put ove sezone povezao dvije pobjede i s velika tri boda vraća se kući iz Varaždina. Praktički, riječ je o dvostruko vrijednim bodovima jer su ostvareni u dvoboju s jednim od direktnih suparnika koji žele bijeg iz opasne zone. Najzaslužniji za slavlje Šibenika je narančasta devetka Deni Jurić koji je postigao hat trick.

Bila je to jedna od onih utakmica u kojoj jedan suparnik, u ovom slučaju Varaždin, ima posjed, čak i bolje prigode, ali drugi nemilosrdno trpa i iz gotovo svake prijetnje.

Poveo je Šibenik u 8. minuti iz prvog ozbiljnijeg udarca na utakmici. Lijepu dubinsku loptu odigrao je kolumbijski stoper Mesa, a u maniri rasnog centarfora regagirao je Deni Jurić. Šutirao je iz prve, iz okreta, i pogodio malu mrežu Horkaša.

Potom je Šibenčanima najviše prijetio njihov sugrađanin Vinko Petković. Najbliže izjednačenju bio je u 11. minuti, zaobišao je čak i vratara Labrovića, no naciljao je samo vanjski dio mreže.

Narančasti su znalački koristili i najmanju mogućnost koju su im Varaždinci nudili. Takva situacija dogodila se u 26. minuti kada je vrijedni šibenski veznjak Ćurić oteo loptu Đuraseku koji se poigravao u opasnoj zoni. Otetu loptu Ćurić je kao na pladnju servirao za Jurića, kojemu je preostao lakši dio posla- pogoditi nebranjenu mrežu domaćina.

Varaždinci nisu klonuli duhom nakon tog šoka, nego su već u 29. minuti zanalo smanjili. Najviši je u kaznenom prostoru gostiju bio Obregon, ali mačjim refleksom Labrović je spasio svoja vrata.

U 32. minuti sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku nakon što je udarac Mese pogodio u ruku stopera domaćih Milića. Već je loptu u ruke uzeo Jurić nadajući se hat-tricku. Međutim, poslije tri minute konzultacija s VAR sobom Vidulin je promijenio odluku, budući da je video tehnologija pronašla milimetarsko zaleđe Princea u začetku akcije.

Najbolju prigodu za smanjenje vodstva Šibenika Varaždin je imao u sudčakoj nadoknadi prvog poluvremena. Ali, Neven Đurasek pretovrio se u varaždinskog tragičara. Veznjak domaćih sa samo dva metra je pogodio gredu umjesto prazne mreže, nakon što je slabo izboksao loptu vratar Šibenika Labrović.

Trener domaćina Toplak već na početku drugog poluvremena krenuo je na sve ili ništa, te je ubacio u igru svog jokera- super iskusnog Leona Benka.

Stisnuo je Varaždin i u 55. minuti još jednom je sreća poljublla Šibenčane. Centrirao je Drožđek, a udarac glavom Petkovića završio je na spoju grede i vratnice.

I onda je još jednom sijevnuo neumoljivi Jurić. Potegao je napadač Šibenika u 57. minuti s oko 25 minuta i svladao domaćeg čuvara mreže Horkaša, koji se u ovoj situaciji nije baš istaknuo.

Unatoč teških 0:3 Varaždinci se nisu predavali i upornost im se isplatila u 70. minuti. Dosta problema je Drožđek radio Todoroskom i konačno je jedan od ubačaj pronašao glavu Benka, koji je majstorski svladao Labrovića.

Mudro je u tim trenucima reagirao trener Šibenika Rendulić i uveo u igru Pajića i Raka čime je otupio glavnu Varaždinovu oštricu Drožđeka.

Doduše, nastavili su domaćini s pritiskom, ali bilo je to manje- više stihijski- bez veće opasnosti za Labrovića.

Varaždin- Šibenik 1:3 (0:2)

VARAŽDIN- Stadion Varteks. Bez gledatelja. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)- 6,5. Strijelci: 0:1 Jurić (8.), 0:2 Jurić (26.), 0:3 Jurić (57.), 1:3 Benko (70.). Najbolji igrač: Deni Jurić (Šibenik).

Varaždin: Horkaš (5), Memija (5,5) (od 80. Peco -), Stolnik (5,5), Milić (5), Urata (5.5), Grgec (5) (do 46. Elezi 5,5), Kolarić (5) (od 46. Benko 6,5), Đurasek (5) (od 80. Skorup -), Drožđek (6,5), Petković (6), Obregon (5,5).

Šibenik: Labrović (6,5), Mesa (7,5), Batarelo (7), Bilić (7), Todoroski (6) (od 71. Pajić -), Ćurić (7,5) (od 88. Alimi -), Bulat (7), Kvesić (6,5), Martin (6,5) (od 58. Sahiti 6,5), Prince (7) (od 88. Laća), Jurić (8,5) (od 71. Rak -).