Nogometuvjerljivi narančasti

Šibenik pobijedio u gostima nakon više od dva mjeseca i zasjeo na vrh tablice. Ima i jedna loša vijest

23. listopada 2023. - 16:53

Poslije više od dva mjeseca, Šibenik je stigao do toliko željene pobjede u gostima. ‘Žrtva‘ je bio Jarun koji domaće utakmice igrau Zaprešiću.

S nova tri boda Narančasti su zasjeli na prvo mjesto na tablici koje dijele sa Zrinskim iz Jurjevca. Ne manje važno, sada Carevićeva momčad u odličnom raspoloženju dočekuje subotnji derbi s Vukovarom.

Furiozno je Šibenik krenuo u utakmicu. U prvih 20-ak minuta na travnjaku su postojali samo Narančasti. Momčad trenera Marija Carevića u tom periodu uputila je čak šest udaraca prema vratima Jaruna.

Međutim, nije bilo onoga što se broji- golova. A svakako najbliže pogotku bio je Pozo, koji je u 8. minuti iskosa zatreao spoj grede i vratnice.

Samo minutu kasnije lijepo je tukao Majić s dvadesetak metara, no vrlo atraktivnom paradom istaknuo se vratar Jaruna Savatović.

Kako je vrijeme odmicalo jenjavali su nasrtaji Šibenika, a domaćin je sve više hvatao ravnotežu na terenu. Doduše, Jarun nije ozbiljnije zaprijetio Đakoviću u prvih 45 minuta.

Ali, šteta se u prvom poluvremenu ipak dogodila za Narančaste. Naime, treći žuti karton dobili su Gačić i Cvijanović, što ih eliminira za subotnji derbi s Vukovarom.

Ono što Šibenčanima nije uspjelo u prvom poluvremenu, uspjelo je na otvaranju drugog dijela. U 51. minuti velemajstorski je zabio Ivan Božić. Na asistenciju Majića, centarfor Narančastih sjajno je reagirao i petom matirao vratara Jaruna.

Zanimljivo, netom prije gola Šibenik je mogao povesti, no udarac Kolege obranio je Savatović.

Poslije primljenog gola, trener Jaruna Jerko Leko bacio je sve karte u napad i uveo opasne Alghuola i Žuljevića. Ostavio je tako dosta prostora Šibenčanima koji su to kaznili u 63. minuti.

Opet je asistent bio Majić, a Torres je lukavo ‘špicom‘ pogodio malu mrežu Savatovićevog gola.

Do kraja susreta, Narančasti su s lakoćom čuvali prednost. Dapače, u završnici su uspjeli zabiti i treći gol. Bio je to prvijenac Roka Brajkovića, koji je odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Savatovića, čovjeka koji je spasio Jarun još težeg poraza.

Jarun - Šibenik 0:3 (0:0)

ZAPREŠIĆ- Stadion Ivan Laljak- Ivić. Sudac: Renato Lacić (Split). Strijelci: 0:1 Božić (51.), 0:2 Torres (63.), 0:3 R. Brajković (90+1). Najbolji igrač: Ivan Božić (Šibenik).

Jarun: Savatović, Žilinski, Dajčer, Bićanić (od 56. Žuljević), Stipić (od 56. Alghoul), Tadić (od 85. Ibanez), Filipović (od 74. Mateković), Abramović, Bošković (od 74. Babić), Pranjić, Smoljo.

Šibenik: Đaković, Perić, Gačić, Dujmović, Kolega (od 79. B. Brajković), Pozo (od 79. Marijanović), Roca, Cvijanović, Torres (od 68. R. Brajković), Božić (od 87. Bačelić-Grgić), Majić (od 87. Ivanković).