Šibenik po četvrti put ove sezone izgubio od Rijeke, publika mogla uživati u atraktivnom nogometu

Piše Krešimir Gulin
30. travnja 2022. - 21:27

Šibenik je ostao mušterija Rijeci, koja je i četvrti put ove sezone slavila protiv Narančastih.

Bila je to utakmica lišena rezultatskih okova, pa je logično bilo očekivati atraktivnu igru. I bio je to 'šampanj' nogomet u kojem je publika mogla uživati, doduše puno više riječki navijači nego šibenski. Osam golova uz dvije vratnice, pregršt lijepih poteza, nešto je što se rijetko viđa na domaćim travnjacima.

U dvoboju fetivih Šibenčana na klupama, trener Rijeke Goran Tomić je na Šubićevac izveo svoje vjerojatno najjače snage. S druge strane, Dean Računica je iznenađujuće ostavio na klupi kapetana Ćurića, koji je u dosadašnjem dijelu sezone bio nezamjenjiv u manevru Naranačastih.

Kako to obično Tomićeve momčadi rade, Rijeka je od početka uzela prevlast u posjedu lopte. Šibenik je bio osuđen čekati kontranapade i dočekao je jedan opasan u 10. minuti, no Grezda je loše uposlio Marina i propala je lijepa prigoda.

Zato je s druge strane neumoljiv bio Drmić, koji je iskoristio sjajan centaršut Princea i poslovičnu uspavanost šibenske obrane i u 12. minuti glavom matirao nemoćnog Rogića.

Međutim, obrana je slabiji dio i Rijekine momčadi, pa je Šibenik u 27. minuti uspio izjednačiti. Marin je centrirao s lijeve strane, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Kolumbijac Mesa i glavom svladao svog bivšeg suigrača Labrovića.

Šibenčani su ovaj pogodak posvetili svom suigraču Sahitiju, koji je morao preskočiti ovu utakmicu jer mu je umrla majka.

Živnuli su domaćini nakon gola, pa su mogli i povesti u 33. minuti da je odlično izveden slobodni udarac Skorupa završio nekoliko centimetara niže nego na gredi.

No, spasa za goste nije bilo tri minute kasnije. Delić je 'povaljao' obranu Rijeke, njegov udarac je obranio Labrović, međutim na odbijenu loptu uklizao je Grezda i pospremio u mrežu.

U 'trči i pucaj' nogometu kakav se igrao na Šubićevcu važni događaji izmijenjivali su se kao na traci.

Vodstvo Narančastih nije trajalo niti 120 sekundi jer je iz blizine za 2:2 zabio Pavičić.

Raritetan je podatak da Šibenik u prvih 45 minuta nije napravio niti jedan prekršaj.

'Vatromet' je nastavljen i u drugom dijelu. Odmah je sijevnula ljevica Murića, ali Rogić paradom izbacuje u korner. Ali, nakon udarca iz kuta kapitulirao je domaći vratar. Visoki Krešić sve je nadvisio i lijepim udarcem pogodio suprotne rašlje.

Nije Šibenčane poljuljao preokret Rijeke, aktivni su u traženju poravnanja a najbliži tome bio je Marin u 63. minuti, ali Labrovića drugi put spašava okvir gola.

Za razliku od Šibenika, Rijeka je puno konkretnija pred protivničkim. Posebice raspucani Drmić koji je s dva pogotka u tri minute riješio sve dvojbe oko pobjednika. Švicarski internacionalac najprije je poentirao glavom na ubačaj Vučkića, a hat trick je postigao odmjerenim udarcem s 20-ak metara.

Doduše, Bilić je u 79. minuti golom glavom nakon kornera Marina vratio kakvu- takvu nadu Šibenčanima, ali do velikog preokreta domaćini nisu mogli.

Šibenik- Rijeka 3:5 (2:2)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 778. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb) - 6. Strijelci: 0:1 Drmić (12.), 1:1 Mesa (27.), 2:1 Grezda (36.), 2:2 Pavičić (38.), 2:3 Krešić (49.), 2:4 Drmić (69.), 2:5 Drmić (72.), 3:5 Bilić (79.). Najbolji igrač: Josip Drmić (Rijeka).

Šibenik (4-3-3): Rogić (5)- Klopp (5) (od 77. Torres -), Šimunović (5), Bilić (6), Kvesić (5,5)- Vidović (5,5) (od 56. Ćurić 6), Mesa (6,5), Skorup (6) (od 77. Attys-)- Grezda (6,5), Delić (6), Marin (6,5).

Rijeka (4-2-3-1): Labrović (5,5)- Prince (6), Krešić (6,5), Smolčić (5,5), Vukčević (6)- Selahi (6,5) (od 71. Lepinjica -), Pavičić (7) (od 78. Vuk -)- Murić (6,5) (od 78. Abass -), Vučkić (7,5) (od 71. Bušnja -), Gnezda Čerin (6)- Drmić (8).