Nogometdrama na šubićevcu

Šibenik ostvario prvu pobjedu u sezoni! Prvijenci Čopa i Matića, Lokomotivi poništen gol u 100. minuti

29. srpnja 2022. - 21:08

Treća je bila sreća za Šibenika. Narančasti su nakon poraza i remija u prva dva kola, napokon upisali prvu pobjedu. I to u silno dramatičnoj utakmici koja je trajala čak 113 minuta minuta i koju su obilježile brojne VAR provjere.

Svi oni koji su grintali kako su utakmice Šibenika ove sezone dosadne, ovaj put su konačno došli na svoje. Bila je to iznimno zanimljiva i sadržajna utakmica

Po običaju, Šibenik je dobro djelovao u defanzivi i sasvim zaustavio Lokomotivu, koja je prvu prigodu imala tek u 33. minuti i to nakon prekida, ali udarac Vasilja obranio je Rogić.

Za razliku od prošlih utakmica, Šibenik je bio konkretniji i prema naprijed. Domaći su konačno i zabili ove sezone. U 18. minuti lijepo je poentirao Japanac Arai na asistenciju Čopa, međutim veselje domaćih prekinuo je VAR koji je pronašao zaleđe domaćih u začetku akcije.

No, spasa za Lokomotivu nije bilo u 38. minuti. Bila je to vrlo jednostavna akcija domaćih. Dalekometni aut je izveo Mina, na prvoj stativi loptu je prenio visoki stoper Mislav Matić do Čopa, koji lukavo glavom matira Santinija za ovosezonski prvijenac i vodstvo Šibenika.

Nikša Stipaničev/Cropix

Međutim, nakon gola domaći su izgubili prevlast na terenu i živjeli jako teško. Gosti su apsolutno zagospodarili travnjakom i stvorili niz opasnih situacij pred vratima Rogića u završnici prvog poluvremena i u početnih 15-ak minuta nastavka.

I kada se u zraku ćutilo izjednačenje, Šibenik je u 74. minuti povećao vodstvo. Opet je akcija krenula iz auta, a u završnici je Čop asistirao Bernardu Matiću, koji je zabio u svom debiju za Narančaste. Lijepo se u protivničkom kaznenom prostoru snašao igrač koji je po vokaciji stoper i pogodio malu mrežu Santinija. Pregledavao je situaciju kod gola Bebek, ali ovoga puta gosti su morali krenuti s centra.

VAR i Bebek su na sceni i u 82. minuti. Na zgražanje domaćih Bebek je pokazao na bijelu točku, jer je prosudio kako je Mislav Matić igrao rukom iako je bio okrenut leđima s rukom uz tijelo. Zbog prigovora je s klupe udaljen pomoćni trener Šibenika Mirko Hrgović, a Kulenović je bio siguran realizator najstrože kazne.

Bebek je odlučio kako će se igrati sedam minuta sudačke nadoknade, koja se dodatno produžila, pa se u 100. minuti odigrala prava drama. Tuci je pogodio mrežu Rogića, ali po četvrti put se uključio VAR. Pronašao je zaleđe jednog od igrača Lokomotive i trobod je ostao na Šubićevcu.

Šibenik- Lokomotiva 2:1 (1:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 1298. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) - 5,5. Strijelci: 1:0 Čop (38.), 2:0 B. Matić (74.), 2:1 Kulenović (83./11 m). Najbolji igrač: Duje Čop (Šibenik).

Šibenik (3-4-2-1): Rogić (7)- Perić (6,5), M. Matić (6,5), Mesa (6,5)- Arai (6,5), Rak (6) (od 58. B. Matić 7), Salomon (6) (od 90. Skorup -), Mina (6,5)- Vidović (6) (od 58. Čanadi 6), Ćurić (6) (od 72. Dolček -)- Čop (7,5) (od 90. Delić -).

Lokomotiva (4-2-3-1): Santini (5,5)- Vranjković (5,5) (od 46. Cipetić 6), Mersinaj (5,5), Soldo (5,5), Milićević (5,5)- Bubanja (5,5) (od 58. Bošković -), Cokaj (6)- Aliyu (-) (od 25. Tuci 6), Vasilj (6) (od 79. Šotiček -), Stojković (5,5) (od 46. Goričan 6,5)- Kulenović (6,5).

26. travanj 2024 11:43