Nogomettri boda u gostima

Šibenik i četvrti put slavio protiv Istre: donosimo sve golove, sjajan debi nove mlade nade sa Šubićevca

Piše Krešimir Gulin
7. svibnja 2022. - 21:16

Kada bi u HNL-u imao više protivnika kao što je Istra Šibenik bi bio kudikamo bolje plasiran na tablici. Naime, Narančasti su i četvrti put ove sezone slavili protiv Puljana.

Poveo je Šibenik u 26. minuti poslije lijepe akcije po desnoj strani. Grezda je propustio za Šimunovića, koji je odigrao 'rolicu' za Delića koji pogađa mrežu s vrha peterca. Bio je to Delićev deveti gol u sezoni, no centarfor Narančastih nije slavio jer Istra je jedan od njegovih bivših klubova.

Šibenčani su povećali prednost na izdisaju prvog poluvremena. Opet je u glavnoj ulozi bio poduzetni Grezda koji je stvarao dosta problema Puljanima po desnom krilu. Ovaj put je neoprezan bio branič domaćih Rovis, koji je nesmotreno startao na Kosovara i skrivio kazneni udarac.

Narančasti ove sezone još nisu promašili s bijele točke- za učinak pet od pet pobrinuo se kapetan Ćurić.

Mogao je Grezda u 61. minuti svoju dobru igru okruniti i pogotkom i vjerojatno riješiti sve dvojbe oko pobjednika, ali njegov šut je okrznuo vratnicu.

I umjesto da 'prelomi' utakmicu, Šibenik se uvukao u probleme. Kako je susret odmicao, popuštala je čvrsta obrana gostiju. Tako je u 73. minuti Hujber na desnom boku lako probio Marina, ubacio u sredinu gdje je zaboravljeni Caseres lagano zabio za 1:2.

Grčevito su se Narančasti branili u samoj završnici i daleko najzaslužniji što su ostvarili prvu gostujuću pobjedu u proljetnom dijelu sezone bio je 20-godišnji vratar Antonio Đaković, koji je skupio barem tri odlićne obrane u zadnjih desetak minuta utakmice.

Istra 1961 - Šibenik 1:2 (0:2)

PULA- Stadion Aldo Drosina. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) -6. Strijelci: 0:1 Delić (26.), 0:2 Ćurić (45.+1/11 m), 1:2 Caseres (73.). Najbolji igrač: Antonio Đaković (Šibenik).

Istra 1961 (3-4-3): Collao (5,5) - Silva (5,5), Galilea (5,5), Perković (5,5) - Hujber (6), Mlinar (5,5), Perera (5,5), Rovis (5) (od 65. Moura -) - Lisica (-) (od 18. Mišković 6), Abdallahi (5,5) (od 65. Caseres 6,5), Ivančić (5,5).

Šibenik (4-3-3): Đaković (7,5) - Šimunović (7), Perić (6,5) (od 52. Asanović 6), Mesa (6,5), Mina (6) - Vidović (6) (od 89. Julardžija -), Skorup (6), Ćurić (6,5) - Grezda (7) (od 80. Sahiti -), Delić (7) (od 80. Kvesić -), Marin (5,5).

26. travanj 2024 06:55