Nogometdobra provjera

Razigrani Šibenik pobijedio ‘sestrinski‘ klub iz Austrije, svidio se novi veznjak iz Gane

Piše Krešimir Gulin
30. siječnja 2024. - 18:21

Nogometaši Šibenika pobijedili su s 3:1 (1:0) Austriju iz Klagenfurta u pripremnoj utakmici odigranoj na Šubićevcu u utorak poslijepodne.

Poveli su Narančasti golom Torresa u 48. minuti. Izjednačio je Mahrer u 62. minuti, da bi potom momčad trenera Marija Carevića u samo dvije minute s dva lijepa gola riješila susret u svoju korist.

Strijelci su bili Brajković u 70. te Delić u 72. minuti.

Generalno, može se zaključiti kako je Šibenik prikazao vrlo dopadljiv nogomet, s nizom lijepih akcija, ali i velikom agresivnošću. Momci trenera Carevića kao da su se htjeli dokazati pred gazdom Željkom Karajicom i ljudima iz SEH grupacije koji osim drugoligaša sa Šubićevca u prtfelju ima Austriju i Victoriu iz Berlina.

Ovaj put Šibenčani su dokazali kako se bolji nogomet igra pod Šubićevcem nego u austrijakim Alpama.

Ova utakmica bila je najozbiljnija provjera za Šibenik u dosadašnjem dijelu priprema, jer Klagenfurt je ozblijan austrijski bundesligaš.

I premda je do početka drugoligaškog natjecanja još 20-ak dana, čini se kako je Carević već dobro ‘izbrusiio‘ formu svoje momčadi, koja je vrlo blizu optimalnog natjecateljskog ritma barem sudeći po ovoj utakmici.

U prvih 45 minuta Šibenik je bio apsolutno bolja momčad na terenu. Blizu pogotka dvaput je bio Majić te jednom Božić no do predaha se mreže nisu tresle.

‘Procurilo‘ je odmah na početku drugog dijela kada je na asistenciju Božića s desetak metara pogodio Kolumbijac Torres.

Nakon otprilke sat vremena igre Šibenik je počeo padati, što su iskoristili Austrijanci i poravnali preko kapetana Mahrera.

Tada je Carević promijenio kompletnu postavu, i nominalno druga momčad Šibenika je zagospodarila terenom. Dobru igru Narančasti su okrunili golom Brajkovića, koji je na asistenciju Delića pogodio lijevi donji kut vratara Austrije.

Vrlo brzo je Brajković vratio Deliću asistenciju, a napadač Šibenika je još jednom pokazao klasu i efektno zabio od vratnice.

Notirajmo, kako je pola sata dobio veznjak iz Gane Conte (24), koji se u tom razdbolju jako svidio i mogao bi biti solidno pojačanje za Šibenik u drugom dijelu sezone ukoliko ostane na Šubićevcu.

Ni u ovoj utakmici Carević nije mogao računati na makedonskog napadača Toševskog, koji još nije definirao svoj status na Šubićevcu.

Također, izostali su lakše ozlijeđeni Bačelić-Grgić i Laća.

Zbog toga je Careviću falilo napadača u rotaciji, međutim na novim pozicijama su se dobro snašli Brajković i Marijanović koji su zamijenili Majića i Torresa.

Sljedeće pripremne utakmice Šibenik čekaju u subotu na Adria Winter Cupu koji će biti odigran na Šubićevcu. Po 60 minuta Narančasti će odigrati protiv Zrinjskog iz Mostara te ponovno kontra Austrije iz Klagenfurta.

Za Šibenik su igrali: Đaković- Perić, Punčec, Dujmović- Kolega, Pozo, Roca, Cvijanović- Majić, Božić, Torres. Od 60. minute igrali su: Mišević- Morrison, Osmanković, Gačić- Pavičić, Conte, Appah, Čeko- Brajković, Delić, Marijanović.