NogometŠubićevac odahnuo

Pobjeda za opstanak- Šibenik definitvno uplovio u luku spasa

14. svibnja 2017. - 21:10

Šibenik- Sesvete 2:1 (1:1)
ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 300. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) -7. Strijelci: 1:0 Vukorepa (6/11m), 1:1 Ivančić (39/11m), 2:1 M. Slavica (72). Najbolji igrač: Miro Slavica (Šibenik).
Šibenik: H.Slavica (6), Rodin (5,5), Vukorepa (6,5), Collins (6), Bartulović (6), Diyoke (6), Roca (6,5), Musa (6), Maleš (6,5) (od 90. Pecolaj -), Brito (5,5) (od 60. Maretić 6,5), M. Slavica (7) (od 86. A.Živković -).
Sesvete: Šarlija (6), Karamarko (5,5), Jelić (5), Džijan (5,5), Žile (5,5), Kontek (5,5), Ćosić (5) (od 74. Jurjević -), Begonja (5), Ivančić (6) (od 78. Zelić -), Šarić (5) (od 62. Filipović 5), Štrkalj (5,5).

Dva kola prije kraja drugoligaškog prvenstva nogometaši Šibenika i teoretski su osigurali opstanak. Za potvrdu statusa "narančastima" je trebala pobjeda protiv Sesveta da ne ovise o drugim ishodima. Nakon što je Vukorepa realizirao kazneni udarac u 6. minuti činilo se da će to domaćini rutinski odradili. Sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, poslije nesmotrenog prekršaja Jelića nad Mirom Slavicom. Međutim, nakon vodstva upali su Šibenčani u neku proljetnu fjaku. Iskorstili su gosti i izjednačili iz jedanaesterca u 39. minuti. Rodin je teško pogriješio i povukao za dres Štrkalja na ulazu u kazneni prostor. Sudac Lovrić procijenio je da je prekršaj bio unutra. Gostujući napadač Ivančić prevario je vratara domaćih Slavicu za 1:1.
U drugom poluvremenu Šibenik je krenuo puno odlučnije. Izgledne prigode promašili su Brito i Slavica. Ali, treća je bila sreća. Stipe Maretić je lijepo povukao po lijevoj strani, šutirao i pogodio vratnicu a odbijenu loptu je Miro Slavica pospremio u mrežu za slavlje domaćih.

- Sretni smo jer smo ostvarili jako bitnu pobjedu kojom smo osigurali ostanak u ligi. Bilo smo bolji od Sesveta, stvorili smo više šansi i zasluženo pobijedili- kazao je Miro Slavica, najbolji igrač Šibenika u utakmici protiv Zagrepčana.

Veliki teret s leđa pao je i treneru Zoranu Slavici, koji je u deset kola koliko je vodio ekipu naprvaio sjajan posao:
- Ostvarili smo naš glavni cilj, a on je bio sačuvati drugoligaški status. Zbog toga smo zadovoljni i proslavit ćemo ovu pobjedu. Međutim, još su dva kola do kraja prvenstva i treba ih odraditi maksimalno pošteno. U te dvije utakmice pokušat ćemo isprobati neke mlađe igrače koji su do sada manje igrali. Eto, privodimo mirno kraju jednu turbulentnu sezonu i već se polako trebamo početi pripremati za iduću- naglasio je Zoran Slavica.

23. travanj 2024 12:21