NogometBodovi spasa

Petak 13. bio sretniji Perkoviću nego Labroviću; Rekordno brzim kaznenim udarcem Šibenik poveo, Brekalo zaključio priču (FOTO)

13. travnja 2018. - 20:34

Bodovi spasa sjeli su na šibenski konto, dok će ulazak u mirnu luku Solinjani tražiti na nekom drugom mjestu.

Još je šibenska publika pljeskala Mirku Labroviću, suspendiranom treneru Solina i bivšem uspješnom učitelju "narančastih", dok se penjao na tribinu, a domaći su poveli. Naime, već u 45. sekundi branič gostiju Mrković neoprezno je u bezopasnoj situaciji, na rubu kaznenog prostora, faulirao krilnog napadača Šibenika Maleša i sudac Dugandžić se nije dvoumio te je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kukec. Zakucao je loptu pod gredu, po sredini gola.

U 7. minuti mogli su Solinjani izjednačiti, no Mastelić je iz izgledne pozicije pucao pored gola. Bila je to najizglednija prigoda gostiju za poravnanje u prvom dijelu. Nisu ni Šibenčani puno toga kreirali prema naprijed. Zabilježili smo tek dva ozbiljnija pokušaja "narančastih". Ali, udarci Princea u 20. i Maleša u 36. minuti nišu pronašli cilj.

Malo kvalitetnog nogometa i smislenih akcija vidjeli smo u drugom poluvremenu. Gosti su trebali ganjati rezultat, ali su bili poprilično jalovi. Strah Šibenčana da će se ponoviti prva međusobna utakmica ovih suparnika na Šubićevcu kada su Solinjani izjednačili u sudačkoj nadoknadi odagnao je Brekalo, koji je zabio za 2:0 nakon ubačaja Okechukwua.

U idućem kolu, Šibenik gostuje u Sesvetama. Ta utakmica igra se u petak, 20. travnja.

Šibenik- Solin 2:0 (1:0)
ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 300. Sudac: Josip Dugandžić (Komin) -6,5. Strijelac: 1:0 Kukec (2./11 m), 2:0 Brekalo (87.). Najbolji igrač: Ivan Roca (Šibenik).
Šibenik: Žitnjak (-), Pecolaj (7), Vukorepa (7), Šare (7), Musa (6), Roca (7), Bulat (6,5) (od 46. Brekalo 6,5), Kukec (7), Celić (6,5), Maleš (6,5) (od 70. Okechukwu 6,5), Prince (6,5) (od 90. I. Stanić -).
Solin: Jelić (5,5), Mrković (5), Tomić (6), Gruica (6), Žižić (5,5), Ninčević (5,5) (od 59. Barišić 5,5), Svalina (5,5), Kapetanović (6) (od 44. Leko 5,5), Zoungrana (5,5) (od 76. Ivanović -), Mastelić (6), Pavlinović (5,5).

18. travanj 2024 04:49