NogometKvalifikacije za 3.HNL-jug

Ni šesta im nije bila sreća: Metkovci se 'devetkom' vratili u trećeligaško jato, Vodičanima sreća okrenula leđa!

Piše Ante Talijaš
30. svibnja 2018. - 21:49

Neretva se nakon godine dana vratila u svoje staro trećeligaško društvo. Nakon 6:0 u Metkoviću, momčad trenera Gorana Galova slavila je i u Vodicama, u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici.

Iako je oko pobjednika ovih kvalifikacija sve bilo jasno već nakon prve utakmice, momčad Vodica odigrala je 'pristojno' u svojim Račicama, ali im je i sreća okrenula leđa.

U prvih 25. minuta Vodičani su stvorili četiri velike prigode, ali lopta nije htjela u mrežu. Redom su iz blizine vrata gostiju promašivali Žilić, Sklezur i Perica, a udarac Skočića ispod grede izvadio je vratar Mulač. Gosti su poveli iz prvog ozbiljnijeg udarca, korner je izveo Brećić, a Raguž glavom zatresao mrežu.

Nevjerojatno je što su sve vodički napadači promašili na početku drugog dijela. Dva puta je Sklezur bio sam pred vratima Neretve, ali oba puta nije uspio zabiti. Udarac Knežića s tri metra glavom, spektakularno je obranio vratar Mulač.

Do kraja susreta na scenu je stupio iskusni Frane Jerković. Prvo je iz slobodnjaka s 25 metara precizno pogodio rašlje, a četiri minuta kasnije lob-udarcem sa 16 metara matirao je Višića.

VODICE – NERETVA 0:3
VODICE – Igralište sa umjetnom travom SRC-a 'Račice'. Gledatelja 200.. Uzvratna utakmica za popunu Treće HNL-jug. Vodice – Neretva 0:3 (0:1) Sudac: Marino Majstrović iz Splita – 7,5. Strijelci: 0:1 Raguž (42), 0:2 Jerković (60), 0:3 Jerković (64). NAJBOLJI IGRAČ: Emir Mulać (Neretva)
VODICE: Višić (5), Vlaić (6), Mijić (5), Skočić (5,5), Šubić (5), Škugor (6) (od 77. Junaković-), Perica (6,5), Vukušić (6), Žilić (6) (od 52.Grubelić 5,5), Turčinov (5) (od 46. Knežić 6), Sklezur (5)
NERETVA: Mulać (8), Čopo (6), Brećić (6,5) (od 54.Babić-), Kuran (5,5), D.Batinović (5,5), Manenica (5) (od 64.Dodig), A.Batinović (6,5), Marić (5,5), Jerković (8), Sršen (6), Raguž (7)) (od 64..Kaleb-).

09. svibanj 2024 14:49