Nogometpresudio jedan gol

Narančasti u sve težoj situaciji: slabi Šibenik protiv Lokomotive doživio i četvrti poraz u nizu

21. travnja 2023. - 17:56

Nastavlja se crna serija Šibenika. Narančasti su poraženi i četvrtu utakmicu za redom. Momčadi trenera Damira Čanadija nije pomogao ni trodnevni ‘team bulding‘ uoči utakmice s Lokomotivom da počnu skupljati prijeko vrijedne bodove u borbi za goli ostanak.

S nestrpljenjem će se na Šubićevcu gledati nedjeljna utakmica između Gorice i Rijeke, jer i remijem Turopoljci mogu Šibenčanima predati prvoligaški fenjer.

U prvih 45 minuta igrala se prava uspavanka u Kranjčevićevoj. O izvedbi obiju momčadi dovoljno govori podatak da su uputili tek jedan jedini udarac u okvir gola, koji je bio samo za statistiku a ne ozbiljna prijetnja vrataru Šibenika.

Živnulo je u drugom dijelu. Sjajnu prigodu imao je Kačavenda u 53. minuti, ali iskazao se Rogić. Nekoliko trenutaka kasnije Smakaj je zatresao mrežu, međutim u začetku kacije rukom je igrao Kačavenda.

Odgovorio je Šibenik pet minuta kasnije preko Špeljaka, no klasu je pokazao i talentirani Čavlina. Bilo je manje-više sve od Narančastih, dok je Lokomotiva bila agilnija u traženju pogotka. U konačnici domaćinima se inicijativa isplatila

Ključni trenutak dogodio se u 80. minuti. S lijeve strane centrirao je Milićević, a ispred Matića je utrčao Tuci i glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Rogića.

Davor Pongračić/Cropix

Lokomotiva-Šibenik 1:0 (0:0)

ZAGREB- Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Dario Bel (Osijek) -6. Strijelac: 1:0 Tuci (80.). Najbolji igrač: Indrit Tuci (Lokomotiva).

Lokomotiva (4-2-3-1): Čavlina (6,5)- Cipetić (6) (od 69. Vranjković), Mersinaj (6) (od 77. De Haas -), Kalaica (6), Milićević (6,5)- Bubanja (6), Smakaj (6)- Aliyu (5,5) (od 77. Šotiček -), Kačavenda (6), Goričan (5,5) (od 62. Tuci 7)- Kulenović (6).

Šibenik (3-5-2): Rogić (6,5)- Perić (6), Đorić (6) (od 81. Knežević -), Mina (6) (od 69. Matić 5)- Kvržić (5,5), Čanađija (5,5), Soldo (5,5), Hiroš (5,5) (od 69. Pozo -), Arai (5,5)- Dolček (5,5) (od 69. Čop -), Špeljak (6) (od 79. Radonjić -).

27. travanj 2024 08:01