Nogometpobjeda za kraj jeseni

Narančasti smanjili zaostatak za liderom: veliki preokret Šibenika za super važna tri boda

2. prosinca 2023. - 14:26

Nogometaši Šibenika ostvarili su zacrtani cilj u Vinkovicma u zadnjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva. Narančasti su ostvarili važnu pobjedu i smanjili zaostaka za vodećim Zrinskim na dva boda.

Doduše, lideri još moraju odraditi dvoboj s Orijentom na Krimeji u nedjelju i mogu se opet vratiti na plus pet.

Silnu dominaciju imali su Šibenčani u prvih pola sata utakmice. Imali su barem četiri velike šanse, Međutim, što zahvaljujući svojoj nepreciznosti, što sjajnim obranama vratara Cibalije Kovačevića mreža domaćina nije se tresla.

Mogli su Narančasti do vodstva već u 1. minuti, ali loše je tukao Cvijanović te dao šansu Kovačeviću da se istakne obranom.

Šibenčani su do sljedeće velike prigode čekali do 15. minute. S desne strane je Bruno Brajković kao na pladnju poslužio Bačelić- Grgića, no kaoetan Šibenika se nije dobro snašao.

Ali, ono što je u 23. minuti promašio Božić spada u rubriku stopostotnih šansi. Imao je napadač Šibenika dvije prigode da u istoj akciji matira Kovačevića.

Njegov prvu pokušaj obranio je vratar Cibalije, a onda se lopta ponovno odbila do Božića koji s nekoliko metara promašuje prazna vrata.

Valja zabilježiti i šut glavom Ćosića nakon kornera u 27. minuti i lijepu paradu Kovačevića.

I kako to nerijetko u nogometu biva- kad ne zabiješ, primiš. Cibalia je povela u 30. minuti iz prvog ozbiljnijeg prelaska centra.

Obrani Šibenika pobjegao je Miljanić i prebacio istrčalog Đakovića. Mirisalo je u toj situaciji na zaleđe napadača Vinkovčana, ali zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena.

Primljeni pogodak šokirao je Narančaste. Do kraja prvog poluvremene Cibalia je mogla i povećato vodsto. Šansa za Vikovčane dogodila se nakon kornera Šibenika.

Grubo je pogriješio Brajković, ali udarac Portugalca Caimanquea odsjeo je na gredi.

Na početku drugog dijela, trener Šibenika Carević napravio je dvije zamjene. Umjesto Bačelić- Grgića i Brajkovića uveo je Torresa i Kolegu.

Pokazalo se to kao odličan potez budući da je Kolega dvaput bio asistent za pogotke Šibenika, a i Torres je zabio na izdisaju susreta.

Nastavio je Šibenik napadati i u drugih 45 minuta, međutim nije bilo onako zrelih prigoda kao u prvom dijelu. Novi vjetar u leđa Narančasti su dobili u 56- minuti kada su domaćini ostali s igračem manje. Nakon sjajne Majićeve lopte pobjegao je Božić, kojeg Jergović ruši u izglednoj situaciji za postizanje gola te mu je sudac Pavlešić pokazao put u svlačionicu.

Samo dvije minute trebale su Šibenčanima da kapitaliziraju brojčanu prednost na travnjaku. U 58. minuti s desne strane centrirao je Kolega, a loptu je na drugoj stativi lijepo dočekao Cvijanović i pogodio prvi kut Kovačevićevog gola.

Nije se Carević zadovoljio poravnanjem, pa je dodatno pojačao napad svoje momčadi. Iz igre je povuako stopera Ćosića, a na teren ubacio klasičnog napadača Delića. koji mu je dobio bodove u prošlom kolu s Orijentom.

Rekli bismo, izvukao je Carević ‘tešku‘ artiljeriju i krenuo po sva tri boda. Do preokreta je Šibenik stigao u 74. minuti. Opet je asistent bio Kolega, koji je ubacio u srce kaznenog prostora gdje je loptu ‘stisnuo‘ Božić, pa ni raspoloženi Kovačević ovaj put nije mogao ništa.

Mogao je Torres u 85. minuti ‘ubiti‘ utakmicu, ali je iz izgledne situacije pucao preko gola. Ipak, zabio je Torres na ulasku u 90. minutu i zaključio priču u Vinkovcima uspješno za Šibenčane.

Cibalia - Šibenik 1:3 (1:0)

VINKOVCI- Gradski stadion. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Strijelci: 1:0 Miljanić (30.), 1:1 Cvijanović (58.), 1:2 Božić (74.), 1:3 Torres (90.). Crveni karton: Jergović (Cibalia)- u 56. minuti.

Cibalia: Kovačević, Buić (od 66. Pejić), Belančić, Jergović, Vrdoljak, Lasić, Pereira (od 79. Bajić), Spahić (od 46. Šarić), Išasegi, Miljanić, Caimanque (od 61. Crnčec).

Šibenik: Đaković, Ćosić (od 61. Delić), Gačić, Dujmović, B. Brajković (od 46. Kolega), Marijanović (od 69. Roca), Pozo, Cvijanović, Majić, Bačelić-Grgić (od 46. Torres), Božić (od 79. Ivanković)..