Nogometslavlje zadrana

Mnogi stadioni HNL-a poželjeli bi atmosferu s unešićkog Borovišta, donosimo veliku galeriju s derbija

Piše K. G.
27. travnja 2024. - 19:37

Nogometaši Zadra pobijedili su s 2:1 momčad Zagore u velikom derbiju 3. NL-jug odigranom u Unešiću. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova.

Međutim, u nastavku je bilo vrlo zanimljivo. Poveli su domaćini u 50. minuti golom Maretića, no svega osam minuta kasnije Zadrani su poravnali preko Luetića.

Gol odluke postigao je Nakić u 70. minuti za veliko slavlje Zadrana, koji su sada preskočili Zagoru na vrhu tablice i imaju dva boda prednosti uoči završnice sezone.

Inače, bio je to pravi derbi jer su se sastale momčadi koje drže prva dva mjesta na tablici. Zagora je imala sjajan niz od 13 pobjeda za redom.

Nisu puno lošiji bili ni Zadrani, koji su u Unešić stigli s 15 utakmica bez poraza.

Na koncu, stao je niz Zagore, a Zadar je napravio veliki korak prema 2. NL.

Međutim, ova utakmica je vjerojatno srušila rekord po broju gledatelja na jednoj četvrtoligaškoj utakmici. Unešićani su se još jednom pokazali kao sjajni domaćini.

Borovište se, po tko zna koji put, iskazalo kao prava nogometna arena. Atmosferu kakvu znaju stvoriti Unešićani poželjeli bi i mnogi hrvatski prvoligaši koji nerijetko igraju pred polupraznim tribinama.

Kako je bilo na dalmatinskoj fešti nogometa u Unešiću, pogledajte u našoj galeriji

Unesic, 270424.
Stadion Boroviste.
Nogometna utakmica 26. kola trece nogometne lige Jug, NK Zagora Unesic - HNK Zadar.