Nogometništa od pobjede

Hrvatska krenula u obranu svjetskog srebra remijem s Marokom u poprilično nesadržajnoj utakmici

Piše A.J./SD
23. studenog 2022. - 12:45

Hrvatska je remizirala s Marokom 0:0 u susretu 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva u Kataru.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Marokanci su u drugi dio ušli energičnije te zaprijetili u 51. minuti preko Mazraouija. Nedugo nakon toga, Bono je nakon Modrićevog kornera odbio loptu na nogu Lovrenu, a njegov pokušaj je blokirao Amrabat.

Osim Hakimijevog šuta iz daljine u 65. minuti, do kraja nismo vidjeli izgledne šanse za nijednu ekipu, a iako su "vatreni" kontrolirali posjed, nisu uspjeli stvoriti nikakvu konkretnu situaciju u protivničkoj trećini i zbog toga se remi čini kao najpošteniji rezultat.

Hrvatsku sada čeka dvoboj s Kanadom 27. studenog, a isti dan će snage odmjeriti Belgija i Maroko.

Tijek susreta

90+6‘ Utakmica je završila

90‘ Igrat će se još šest minuta nadoknade

90‘ Oršić je ušao umjesto Perišića

87‘ Sada je Maroko preuzeo kontrolu nad posjedom, ušli smo u samu završnicu utakmice

81‘ Dvostruka izmjena kod Maroka. Iz igre će En-Nesyri i Ounahi, a u igru će Hamdallah i Sabiri

79‘ Kod Hrvatske Majer ulazi umjesto Kovačića

78‘ Prvi žuti na utakmici, a dobio ga je Amrabat zbog prekršaja na Modriću

73‘ Kontra Marokanaca, ali Lovren se vratio u sprintu i oduzeo loptu Ezzalzouliju

72‘ Livaja je ubacio na drugu vratnicu, lopta je ponovno izbačena u korner

71‘ Opasno je bilo ispred Bona nakon Modrićevog ubačaja, ali na kraju će biti samo korner

71‘ Livaja ulazi umjesto Kramarića

70‘ Hrvatska kontrolira posjed posljednjih minuta, ali ne može doći čak ni do zadnje trećine

65‘ Ezzalzouli ulazi umjesto Boufala

65‘ Hakimi je opalio "bombu" s 35 metara, Livaković brani

60‘ Mazraoui ipak ne može nastaviti igru nakon pada u 51. minuti, zamijenit će ga Attiyat Allah

52‘ Velika šansa za Hrvatsku nakon Modrićevog kornera, ali Bono je u prvom navratu dobro reagirao, a onda je Lovrenov pokušaj blokirao Amrabat

51‘ Šansa za Maroko. Mazraoui je pokuša glavom iz blizine, ali Livaković je dobro zatvorio svoj gol

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

46‘ Pašalić je zamijenio Vlašića koji se očigledno ozlijedio

45+3‘ Kraj prvog dijela

45+2‘ Modrić puca s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola

45+1‘ Bono je prvo istrčao i boksao loptu, a u nastavku je Sosa s lijeve strane ubacio u sredinu za Vlašića, no Bono sjajno brani njegov pokušaj iz blizine

45‘ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade u prvom dijelu

44‘ Vratio se u igru

42‘ Vlašić je ostao ležati na travnjaku i trebat će mu liječnička pomoć

37‘ Hrvatska je imala priliku za odigrati dobru kontru, ali Vlašić nije primijetio gdje je Brozović uputio loptu i sve je propalo

29‘ Još uvijek nismo vidjeli izglednu šansu na utakmici, obje momčadi za sada djeluju pomalo rezervirano

21‘ Ziyechov udarac zapeo je u živom zidu

19‘ Slobodni udarac za Maroko u opasnoj zoni, Modrić je nagazio Hakimija

17‘ Perišić je presjekao loše dodanu paralelnu loptu Marokanaca i opalio ljevicom s 30-ak metara, ali lopta odlazi preko gola

13‘ Hakimi je ubacio nisku loptu s desne strane, Sosa ju je odbio Livakoviću u ruke

11‘ Modrić je uglavnom taj koji organizira napad Hrvatske, ali "vatreni" ne uspijevaju iznijeti loptu iz zadnje linije i uglavnom pokušavaju dugim loptama ući u protivničku trećinu

5‘ Kovačić je došao do lopte nakon loše izvedenog auta Marokanaca, ali obrana je riješila problem koji su si sami "skuhali"