NogometSamo bod protiv ‘fenjeraša‘

Englez promašio pobjedu duboko u sudačkoj nadoknadi: Šibenčanima nije pomoglo ni što su sat vremena imali igrača više

Piše Krešimir Gulin
30. listopada 2021. - 17:07

Nogometašima Šibenika očito jako malo znači kada imaju igrača više. Narančasti su u Kupu protiv Belupa imali 50 minuta brojčanu prednost na terenu, a sada kontra Hrvatskog dragovolca i čitav sat vremena, međutim niti jednom nisu našli načina kako zatresti protivničku mrežu.

Stoga se Rosasova momčad mora zadovoljiti samo s bodom na gostovaju kod 'fenjeraša' 1.HNL.

Vrlo sadržajno bilo je prvih 45 minuta u Kranjčevićevoj. Već u 7. minuti zatresla se mreža domaćih, ali na njihovu sreću pogodak nije priznat zbog zaleđa domaćeg napadača Perića.

Imali su Narančasti dosta problema s centaršutevima Dragovoljaca i iz jednog od njih su kapitulirali u 23. minuti. Mladi stoper Narančastih Grdić je loše očistio, a onda je velemajstorki potez povukao Viduka. S desetak metara je poluškaricama pogodio gornji kut Rogićevog gola.

Nije dugo trebalo čekati na odgovor Šibenika. U 26. minuti iz daljine je 'odapeo', mladi reprezentativac Rak, a njegov udarac je rukom zaustavio Bagadur u kaznenom prostoru. Načinio je stoper domaćih tako dvostruku štetu za svoje. Osim što je skrivio kazneni udarac, zaradio je i isključenje jer mu je Zebec udijelio drugi žuti karton.

S bijele točke siguran realizator bio je Marin Jakoliš, poslao je loptu u jednu, a vratara u drugu stranu.

Inače, da je sudac Zebec bio malo odlučniji mogao je pokazati još pokoji karton momcima trenera Davora Mladine koji nisu baš štedjeli glavne vedete Šibenika Marina Jakoliša i Antonia Marina.

U 54. centimetri su dijelil Šibenik od vodstva iz raritetnog autogola. Vodičanin Roca je u namjeri da presječe jednu loptu, umalo svladao svog vratara s oko 25 metara.

Bila je to najbolja prilika Narančastih sve do šeste minute sudačke nadoknade kada je Marin Jakoliš sjajno petom proigrao Dasilvu i gurnuo ga u matnu poziciju. Međutim, Englez nije postao šibenski junak, jer je domaći vratar Šubarič sjajno reagirao i spasio bod svojima.

Doduše, mogao se u 80. minuti veseliti i Dragovoljac, ali Šibenčanin Petković je promašio zicer koji mu je servirao Roca.

Hrvatski dragovoljac - Šibenik 1:1 (1:1)

ZAGREB- Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 100. Sudac: Mario Zebec (Cestica) -6. Strijelci: 1:0 Viduka (23.), 1:1 M. Jakoliš (28/11 m). Najbolji igrač: Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac). Crveni karton: Bagadur (Hrvatski dragovoljac)- u 26. minuti, drugi žuti.

Hrvatski dragovoljac (3-4-3): Šubarić (7)- Bagadur (5), Lukić (7), Ćosić (6,5)- Franić (6,5), Roca (6.5) (od 90. Vulikić -), Mioć (6),  Mamić (6,5)- Viduka (7) (od 57. Petković 5,5), Perić (6) (od 90. Babin -), Majstorović (6).

Šibenik (4-2-3-1): Rogić (6,5) (od 84. Đaković -)- A. Jakoliš (6,5), Grdić (6), Batarelo (6,5), Mina (6) (od 84. Dasilva 5,5)- Ćurić (6), Rak (6)- Attys (5,5) (od 79. Torres -), Marin (6,5), M. Jakoliš (6,5)- Delić (5,5) (od 61. Cvetković -).

04. svibanj 2024 05:48