Mali nogometodluka pada u Dubrovniku

Radić obranio ključni penal: Crnica nakon velike drame na Baldekinu izborila majstoricu

30. travnja 2023. - 11:21

Odluka o sudioniku poluzavršnice doigravanja iz četvrtfinalnog para Square- Crnica past će u majstorici u dubrovačkom Gospinom polju u utorak. Gotovo da drugačije nije ni moglo nakon dva silno uzbudljiva dvoboja ovih suparnika. Podsjetimo, prvu utakmicu u Dubrovniku Square je u svoju korist riješio tek nakon produžetaka (7:5).

Uzvratni susret na Baldekinu bio je još uzbudljivi. Poslije 40 minuta igre bilo je neodlučeno (1:1). Pogodaka nije bilo nakon 10 minuta produžetaka, pa se prišlo izvođenju penala.

Nikša Stipaničev/Cropix

A onda u raspucavanju- pravi triler! Prvih devet izvođača bilo je precizno i tada trener Crnice iskusni Mladen Perica povlači presudan potez. Među vratnice šalje igrača iz polja- Josipa Radića, koji brani udarac Hrkaća u petoj seriji i osigurava majstoricu Crnici.

Na Baldekinu je bilo uzbudljivo i prije izvođenja penala. Dubrovčane je čak tri puta tijekom utakmice spašavao okvir gola. Doduše, sreće su imali i domaćini. Prekaljeni Marinović dvaput je pogađao vratnicu gola Crnice koja je čuvao drugi rutiner Luketin. Drugi put samo tri sekunde prije kraja produžetka, pa se otišlo u već opisano izvođenje penala u kojima je više znanja i sreće imala Crnica.

Mangan boys, navijači Crnice

Crnica – Square 1:1 (0:1), na penale 5:4

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 400. Suci: Mislav Džeko i Josip Dujmić. Strijelci: 0:1 Đuraš (20.), 1:1 Žilić (31.). Penali: Radić – 1:0, Cvjetković – 1:1; Perić – 2:1, Marinović – 2:2; Šamija – 3:2, Đuraš – 3:3; Škugor – 4:3, Duvančić – 4:4; Mudronja – 5:4, Hrkać – brani Radić. Najbolji igrač: Josip Radić (Crnica).

Crnica: Luketin, Wallysson, Škugor, Knežević, Katuša, Vuković, Žilić, Šamija, Perić, Knežić, Radić, Copić, Mudronja, Jolić.

Square: Primić, Noković, Perović, Tešija, Totošković, Cvjetković, Đuraš, Džanković, Duvančić, Hrkač, Turk, Kljunak, Marinović, Jurišić.

25. travanj 2024 05:52