Košarkaslavlje na baldekinu

Zamalo prokockali sigurne bodove: Šibenka napokon osjetila slast pobjede u novoj sezoni

Piše Krešimir Gulin
15. listopada 2023. - 19:12

Poslije četiri kombinirana poraza u domaćem prvenstvu i ABA 2 ligi košarkaši Šibenke konačno su osjetili slast pobjede u novoj sezoni. Narančasti su tradicionalnom dalmatinskom derbiju bili bolji od Alkara na Baldekinu (83:75).

Šibenčani napokon mogu slaviti, premda su odigrali užasnu zadnju četvrtinu u kojoj su gotovo prosuli sigurnu pobjedu.

U prvoj četvrtini Sinjani su bili apsolutno ‘živi‘. Velikih problema šibenskoj obrani radili su Alkarovi visoki igrači Alok i Vučić. To je bilo i za očekivati, budući da je Šibenka zbog ozljeda trenutačno bez većeg dijela centarske linije (Paić, Topolović, Howard), pa je treneru Milačiću igru pod obručima nosi samo Perković.

No, u drugoj dionici igre Narančasti su silno podigli razinu agresivnosti, baš kako to obično rade ABA ligaše momčadi kada igraju s ekipama iz hrvatskog prvenstva. U 10 minuta do poluvremena, Šibenka je dva puta napravila seriju (11:0). Postigli su niz lakih poena, a prednost je nabujala na plus 17 kada su trice vezali Babić, Mandalinić i Brown.

Ni na početku drugog poluvremena Šibenka nije dizala nogu s papučice gasa. S dvije trice Mandalinića, jednom Skorića i lakganom kontrom za Klarina otišli su domaći prvu put na 20 razlike (64:44).

Imala je Šibenka i veću prednost (69:47) sredinom treće četvrtine, međutim Alkar je u samo tri minute napravio seriju (12:0) i iskoristio činjenicu što je Milačić posjeo na klupu neke od nositelja igre.

Ipak, početkom zadnje četvrtine činilo se kako će Šibenka mirno iskontrolirati utakmicu kada je povela (75:59). Ali, zadnja dionica pretvorila se u noćnu moru za Narančaste. Dugo je Milačićeva momčad bila na samo dva ubačaja, pa se Alkar prišuljao na minus četiri (71:75).

Onda je Perković iz odbojke postigao vjerojatno ključni koš za (77:71), da bi Brown tricom odveo Narančaste u mirinije vode (80:71). Zadnji vlak za mogući preokret Alkar je propustio kada je Vučić promašio tricu za priključak na minus tri.

Šibenka- Alkar 83:75 (22:24, 31:15, 20:20, 10:16)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 750. Suci: Josip Jurčević, Roko Hordov

Šibenka: Skorić (14), Hrštić (7), Klarin (17), Brown (8), Babić (8), Mandalinić (18), Perković (9), Šarić, Škugor (2), Brajković.

Alkar: Alok (13), Bissainthe (20), Green (15), Pavela, Nazor, Čović, Matulina (5), Boban (3), Mastelić, Vučić (14), Jukić (5).