KošarkaSlavlje Narančastih

Vrlo važna pobjeda Šibenke kod lidera Lige za ostanak: Thomas vukao, Bašić pogodio ključnu tricu

2. travnja 2022. - 21:02

Silno važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Šibenke na gostovanju kod Škrljeva, vodeće momčadi Lige za prvaka.

Iako u toj ligi vlada velika neizvjesnost, moglo bi se reći da su Narančasti ovim bodovima s Baldekina odagnali onu najveću opasnost od borbe za goli opstanak te da s pravom mogu razmišljati o ulasku u doigravanje.

Odličnom obranom u rećoj četvrtini momčad Damira Milačića anulirala je plus osam Škrljeva iz prvog poluvremena.

Nastavili su Šibenčani u dobrom ritmu i u posljednjoj dionici. Činilo se da imaju stvari pod kontrolom pet minuta prije kraja kada su vodili (69:61) i dominirali na parketu. Međutim, Škrljevo je za samo nešto više od minute igre napravilo seriju (6:0). Ipak, u završnici susreta više znanja i koncentracije imali su Narančasti, koje je većim dijelom vukao Amerikanac Thomas.

No, u četvrtoj četvrtini ključne role odigrali su srpski internacionalac Sinovec i domaći centar Paić. A gotovo presudnu tricu ubacio je kapetan Bašić za vodstvo Šibenke (77:73) na ulasku u posljednju minutu.

Jedina loša vijest za Šibenku s ove utakmice je ozljeda playmakera Arslanagića, koji je morao napustiti igru već početkom druge četvrtine.

Škrljevo- Šibenka 73:79 (23:21, 26:20, 8:16, 16:22)

ČAVLE- Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja 100. Suci: Tomislav Vovk, Krešimir Katić, Josip Mikulić.

Škrljevo: Stojanović, Jelenković (10), Vucić (5), Kostić, Barnjak (20), Rajčić (12), Šajin (5), Ćošić, Vrgoč (13), Zovko (8).

Šibenka: Arslanagić, Thomas (23), Rebić (6), Gulin (2), Bašić (8), Solomun (4), Antić, Jambrović (13), Pleadin, Paić (9), Sinovec (14).

18. travanj 2024 18:16