KošarkaKošarka

Velika fešta na Baldekinu: "Narančasti" srušili lidera Cedevitu i nanijeli mu prvi poraz u sezoni

19. studenog 2018. - 23:33

Šibenčanima su se ostvarile nade da na Baldekinu sruše lidera Cedevitu i nanesu mu prvi poraz u sezoni. Nije to bilo onako na guc, ali je bilo slatko u dramatičnoj završnici- za vrlo važnu pobjedu kojom su "narančasti" kupili mir uoči gostovanja kod Škrljeva.

Utakmica je počela minutom šutnje za sve žrtve Vukovara, Škarbnje, ali i sve one koji su položili živote za samostalnu Hrvatsku. U domoljubnom tonu bili su i košarkaši Šibenika koji su na predstavljanje izašli s majicama na kojima je bio "Nikad zaboraviti 18.11.1991. Vukovar, Škabrnja".

Više od četvrtine Šibenik je igrao dosta svileno što je išlo na ruku gostima. Lako su "vitamini" dolazili do poena i držali utakmicu pod svojom kontrolom do rezultata 27:22. Tada je uslijedio narančasti "uragan", ili serija 18:2 za vodstvo (40:29). U tim trenucima, trener domaćih Miro Jurić imao je toliko željenu širinu, koja mu je često falila tijekom sezone. Naime, najkorisniji igrač lige Martin Junakoviž zabio je samo šest koševa, a njegova momčad je imala plus 11. Zato što su svi ostali odradili svoje role, a ponajviše centar Pavao Paić, koji je postigao 12 poena, uz samo jedan promašaj iz igre.

Međutim, dobar impuls "narančasti" nisu znali iskoristiti i "prelomiti" utakmicu. Dapače, dopustili su Cedeviti da se vrlo brzo i elegantno vrati u igru. Doduše, bilo je u tom povratku puno zasluga Zagrepčana, odnosno njihove kvalitete koju imaju u rukama. Mini serijom 7:0 Cedevita je opet povela 55:54 u 25. minuti.

Opasno se narančasti brod bio nagnuo sredinom zadnje četvrtine kada su gosti vodili 81:77. No, tada u manje od dvije minute domaćini nizom od devet poena okreću stanje na semaforu u svoju korist (86:81). Na koncu utakmice ključnim su se pokazali zakucavanje i dva slobodna bacanja Tonka Vuke.

GKK Šibenik- Cedevita 96:88 (18:23, 29:20, 19:26, 30:19)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 750. Suci: Tomislav Hordov, Leo Roglić i Roko Hordov.

GKK Šibenik: Poščić (6), Šarić (10), Vuko (14), Gulin, Bašić (6), Jelić, Vlaić, Rajčić, Junaković (18), Nakić (22), Paić (20), Klepo.

Cedevita: Wideman (17), Perković (15), Vidović, Jordano (8), Bajo (14), Ćorić (13), Buljević (4), Bošnjak (17), Vitali, Radović, Matković.

25. travanj 2024 03:36