Košarkaiznad obruča

Važna pobjeda Šibenke u borbi za opstanak: na Baldekinu ‘pao‘ Osijek, Paić i Arslanagić izbušili goste

Piše Krešimir Gulin
29. siječnja 2022. - 19:36

Košarkaši Šibenke ostvarili su vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak. Bodovi su još važniji za Narančaste ako se zna da su tek nedavno izašli iz problema s koronavirusom koji je pogodio praktički pola momčadi.

Narančasti su odlično otvorili utakmicu i imali lijepih plus 15 (39:24), ponajviše zahvaljujući sjajnoj roli centra Paića, koji je očito imao motiv više protiv svoje prošlosezonske ekipe.

Međutim, Osječani su lagano grickali prednost domaćina i stigli na minus šest (53:59) sredinom treće četvrtine. Ujedno, bio je to i zadnji trzaj gostiju. Sve ostalo bilo je na strani Šibenčana koji su imali više daha u završnici. Momci trenera Damira Milačića baš su se 'raspištoljili' u zadnjoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 35 koševa.

Košarka: HT Premijer liga

Šibenka- VROS Osijek 106:81  (29:16, 19:24, 23:19, 35:22)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 30. Suci: Martin Vulić, Josip Jurčević, Frane Mjeda.

Šibenka: Arslanagić (18), Klarin, Rebić (15), Živković (3), Gulin (10), Bašić (13), Grgurica, Solomun (9), Antić, Jambrović (9), Pleadin (2), Paić (27).

VROS Osijek: Makoi (4), Lisica (10), Dugandžić (2), Tomljenović (10), Tokić (4), Špehar (2), Porobić (11), Kuany (17), Bošnjak (11), Topolović (10).

01. srpanj 2024 22:17