KošarkaNarančasti uvjerljivi

Trinaesta je bila sretna: Košarkaši Šibenke još jednom pobjedom osigurali plasman u Ligu za prvaka

1. veljače 2023. - 19:44

Košarkaši Šibenke ‘promarširali‘ su kroz Trnsko i ostvarili 13. pobjedu u HT Premijer ligi, koja im je bila sretna budući da su njome i matematički osigurali plasman u Ligu za prvaka četiri kola prije kraja osnovnog dijela sezone.

Šibenčani su bili iznimno šuterski raspoloženi na početku utakmice.Već u prvoj četvrtini pogodili su čak šest trica (Kakar, Paić i Klarin) za vodstvo (19:10).

Imali bi Narančasti zasigurno i veću prednost da su uspijevali zaustaviti nadarenog Krajnovića. Bosco se sredinom druge četvrtine sasvim približio (29:31), no tada je uslijedio ‘uragan‘ Šibenke.

Silno ‘vruć‘ bio je američki šuter Kakar koji je poluvrijeme završio s 19 koševa, od čega je bilo pet trica. Kada mu se s dva ubačaja iza linije 6,75 priključio playmaker Brocić Šibenka je otišla na plus 20 (53:33) u samoj završnici prvog poluvremena.

Srđan Brocić

Damir Krajac/Cropix

U nastavku je Šibenka rutinski iskontrolirala zbivanja na parketu, poput neke super iskusne ekipe i stigla do čiste, uvjerljive pobjede.

U lijepoj zagrebačkoj večeri, Šibenčane može jedino brinuti podatak da kapetan Paić nije ulazio u igru cijelo drugo poluvrijeme zbog problema s ozljedom. A ozljede i bolesti ove su sezone najveći protivnik Šibenke.