KošarkaKošarka

Šokantan poraz GKK Šibenika u Zagrebu; Vodili skoro cijelu utakmicu, pa izgubili košem u zadnjoj sekundi

11. studenog 2018. - 18:59

Šokantan poraz Šibenčana u Draženovom domu. Naime, 17 sekundi prije kraja "narančasti" su kod rezultata 86:86 uhvatili loptu za zadnji napad. U najgorem slučaju imali su osiguran produžetak. No, iskusni Jakov Vladović presjekao je dodavanje inače sjajnog Martina Junakovića (27 koševa i deset asistencija) četiri sekunde prije kraja, ali i uspio položiti loptu kroz obruč za slavlje Hermes Analitice samo sekundu prije posljednjeg zvuka sirene sa zapisničkog stola.

Momčad trenera Mira Jurića može silno žaliti za propuštenim u Zagrebu ne samo zbog opisane završnice, već općenito zbog tijeka cijele utakmice.

Naime, "građani" su kontrolirali stvari većim dijelom susreta. Točnije, vodili su punih 35 minuta, kada su tricom kapetana Garafolića domaćini prvi put poveli (76:73). Da stvar po Šibenčane bude gora, ispustili su veliku prednost, a najveća je bila plus 16 (28:12) na isteku prve četvrtine.

Hermes Analitica- GKK Šibenik 88:86 (12:28, 24:17, 22:19, 30:22)

ZAGREB- Košarkaški centar "Dražen Petrović". Suci: Martin Vulić, Gordan Terlević, Ante Čanković.

Hermes Analitica: Vladović (22), Kordić, Rogić (14), Samac (5), Svoboda, Garafolić (16), Vlaić, Češkić, Mileković (8), Krapić (9), Tončinić (14).

GKK Šibenik: Poščić (11), Šarić (5), Vuko (6), Gulin, Bašić (15), Grozdanić, Vlaić, Rajčić, Junaković (27), Nakić (10), Paić (12), Klepo.

24. travanj 2024 00:03