Košarkasvečano na Baldekinu

Šibenka sa sedmoricom igrača nije mogla nauditi Ciboni, kapetan Bašić odigrao 250. utakmicu!

Piše Krešimir Gulin
4. ožujka 2022. - 19:50

Šibenka nije uspjela napraviti sportsko čudo i pobjedom nad Cibonom zaključiti osnovni dio sezone. Kakav će biti tijek utakmice dalo se naslutiti već na zagrijavanju, budući da u tom dijelu priprema za susret s ostatkom momčadi nisu sudjelovali Rebić, Pleadin i Solomun, koji su se samo skinuli da uđu u zapisnik, ali ne i u igru. Kada se zna da pravo nastupa još nije stekao američki razigravač Devon Thomas, trener Šibenke Damir Milačić morao je u boj s Cibonom sa samo sedmoricom igrača u rotaciji.

Stoga su dosta minuta dobili šibenski mladci Antić i Grgurica, od kojih se potonji svidio s nekoliko lijepih poteza.

Dosadašnji prvi play Narančastih Arslanagić držao je svoje u rezultatskom priključku (12:15) sve do pred kraj prve četvrtine. Potom su Cibosi napravili seriju 13:0 za prvo osjetnije vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice.

Šibenku sada čeka 'pakao' Lige za ostanak u kojoj će borba za prvoligaški spas, kako se trenutačno čini, biti neizvjesna sve do samog kraja.

Inače, prije utakmice na Baldekinu je upriličena mala svečanost. Dugogodišnjem kapetanu Domagoju Bašiću predsjednik Šibenke Ante Nakić uručio je prigodan dar za 250 utakmica odigranih u narančastom dresu.

Šibenka- Cibona 62:87 (12:22, 21:29, 16:15)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Hordov, Ivan Šverko, Teo Miletić

Šibenka: Arslanagić (9), Rebić, Gulin (12), Bašić (13), Grgurica (8), Solomun, Antić, Jambrović (10), Pleadin, Paić (10).

Cibona:  Popić (9), Vujović (3), Radovčić (8), Gegić (11), Majcunić (11), Novačić (7), Gnjidić, Branković (4), Drežnjak (10), Krajnović (2), Reuvers (15), Nakić (7).

25. travanj 2024 17:05