KošarkaKošarka

Šibenka prekinula neugodni niz poraza; 'Narančasti' u Draženovom domu našli žrtvu u 'fenjerašu'

14. prosinca 2019. - 20:41

Košarkaši Šibenke napokon su pobijedili i prekinuli neugodnu seriju od tri poraza u nizu. 'Narančasti' su žrtvu našli u 'fenjerašu' Hermes Analitici. Očito, Šibenčanima dobro leže zagrebačke haklerske ekipe, jer su zadnju pobjedu prije ove kontra 'analitičara' ostvarili u Vukovaru protiv Dubrave.

Gosti su autoritativno ušli u utakmicu i poveli 6:0. Očito, u zagrebačkom Draženovom domu osjećali su se kao doma, jer se sa slabo popunjenih tribina čula samo pjesma šibenskih Funcuta. Sjajno je 'narančaste' vukao mladi branič Domagoj Šarić, koji je dvoznamenkasti bio već u prvoj četvrtini, a njegovom tricom je Šibenka prvi put stekla i dvoznamenkastu prednost (16:6).

Početkom druge četvrtine Hermes je zonskom obranom donekle poremetio šibenski napad koji je odlično funkcionirao u prvoj dionici. Ostali su tako 'narančasti' na samo dva koša u četiri minute. Ipak, brzo su ruku namjestili Vladović i Nakić, pa Šibenka stiže na plus 20 (42:22).

Drugo poluvrijeme bilo je tek jači trening za Šibenku, pa je trener Dželalija dosta minuta dao mladcima Vlaiću, Pleadinu i Živkoviću.

Notirajmo i kako je ponajbolji igrač Šibenke bio novak Ivan Vraneš, koji je u premijeri u narančastom dresu ostvario 'double- double' učinak (16 koševa i 15 skokova).

U idućem kolu, Šibenka je domaćin zadarskoj Sonik Puntamici.

Hermes Analitica- Šibenka 62:88 (14:29, 14:20, 11:24, 23:15)
ZAGREB- Košarkaški centar 'Dražen Petrović'. Gledatelja 100. Suci: Denis Hadžić (Pula), Krunoslav Peić (Slavonski Brod) , Jelena Tomić (Zagreb).
Hermes Analitica: Krstanović, Kordić (12) , Anzulović (4), Kalpić (10), Svoboda (3), Krajinović (2), Ljubičić (6), Stanić (2), Gazić, Rajić (19), Blažev (4).
Šibenka: Mileković (6), Šarić (15), Živković (2), Vuko (12), Gulin, Bašić (10), Vraneš (16), Nakić (12), Pleadin, Vlaić (3), Vladović (12).

24. travanj 2024 08:22