KošarkaPreokret nije uspio

Šibenka porazom ušla u novu godinu: Presudili loš početak utakmice i skraćena rotacija u završnici

8. siječnja 2023. - 18:50

Košarkaši Šibenke trijumfalno su završili prošlu godinu velikim pobjedama nad Zadrom i Cedevitom na Baldekinu, međutim u novu su ušli s porazom.

Naime, Narančasti su u Draženovoj dvorani doživjeli i četvrti ovosezonski neuspjeh na gostujućim terenima, od čega se s čak tri vraćaju iz glavnog grada.

Momčad trenera Damira Milačića skupo je stajao loš ulazak u susret, ali i manjak igrač u rotaciji u završnim minutama.

Zagrepčani su odmah na početku napravili seriju 12:0 za vodstvo (14:3), Već nakon prve četvrtine Dinamo je imao velikih (30:11).

Gosti su imali silnih problema sa šutom, jer su pogodili prvu tricu iz tek devetog pokušaja. S druge strane, domaćini su put do koša Šibenka pronalazili s lakoćom.

Kako je vrijeme odmicalo, Šibenka je hvatala pravi ritam i tricom Brocića početkom četvrte četvrtine stigla na svega minus četiri (47:51).

Ipak, do potpunog preokreta Šibenčani nisu mogli. U završnici im je ponestalo energije što i ne čudi s obzirom da su bili primorani igrati sa skraćenom rotacijom.

Naime, uopće se nije skidao play Klarin, dok se u uvodnim minutama pri doskoku ozlijedio vrijedni Amerikanac Howard te više nije ulazio u igru. U konačnici, zbog pet osobnih pogrešaka ranije su s parketa morali Skorić i Kakar.

Dinamo - GKK Šibenka 89:65 (30:11, 17:22, 14:21, 28:11)

ZAGREB- Košarkaški centar ‘Dražen Petrović‘. Gledatelja 1000. Suci: Nikola Perlić, Josip Mikulić i Matej Grubišić.

Dinamo: Cvitanović (7), Garafolić (18), Anzulović, Vručinić (10), Klepo (3), Majić, Novačić (7), Vučić (12), Ušić (20), Cvitković (10), Dugandžić (2), Markota.

Šibenka: Skorić (4), Kakar (9), Klarin, Pleadin (11), Howard, Brocić (17), Antić, Jambrović (11), Šarić, Paić (13).

20. travanj 2024 00:05