Košarkakraj sezone

Narančasti ostali bez play offa: Šibenka poražena od Furnira u infarktnoj završnici, Rebiću iscurila trica u zadnjoj sekundi

7. svibnja 2022. - 21:35

U utakmici koja je izravno odlučivala o osmom putniku u doigravanje, Šibenka je poražena od Furnira.

Šibenka je odlično otvorila utakmicu i imala velikih (22:4) nakon svega osam minuta igre. Vodili su Narančasti i (38:23) pred kraj druge četvrtine, ali tada su neobjašnjivo pali, što koriste domaćini i serijom trica Karahodžića, Mandalinića i Vidovića dolaze na samo minus dva (37:39). Tako su momci trenera Damira Milačića u samo nekoliko minuta prosuli sve dobro što su radili u većem dijelu prvog poluvremena.

No, nakon izlaska iz svlačionice opet su sjajno zaigrali šibenski playmakeri Thomas i Arslanagić te odveli svoju momčad na ugodnih (58:44).

Međutim, gosti nikako nisu uspijevali 'prelomiti' utakmicu. Naprotiv, domaćini su se potpuno vratili u igru serijom 13:0 pa je bilo jasno da će pobjednika odlučivati sama završnica.

Deset sekundi prije kraja Krajina je pogodio samo jedno bacanje te je Šibenka imala napad za pobjedu. Za tri poena je šutnuo Rebić, no lopta nije prošla kroz mrežicu i tako će Narančasti umjesto u četvrtfinale play offa s Cibonom na dugi godišnji odmor.

Furnir- Šibenka 79:78 (13:26, 24:15, 21:23, 21:14)

ZAGREB-  Sportska dvorana Dubrava. Gledatelja 800. Suci: Josip Mikulić, Boris Hartman, Mateo Pavičić.

Furnir: Prelec, Vidović (10), Krajina (7), Nazor, Samac, Kumanović, Collins (5), Mandalinić (23), Bjelanović (8), Rađa (11), Karahodžić (15), Kos.

Šibenka: Arslanagić (15), Thomas (22), Klarin, Rebić (13), Bašić, Grgurica, Solomun (3), Antić, Jambrović (2), Pleadin (8), Paić (13), Sinovec (2).

25. travanj 2024 02:16