KošarkaKošarka

Poraz kod Škrljeva: "narančasti" zaključili "crnu subotu" šibenskog sporta

24. studenog 2018. - 22:01

Košarkaši Šibenika i dalje su bez pobjede izvan Baldekina ove sezone. Umjesto da na gostovanju u Čavlima potvrde pobjedu ostvarenu kontra lidera Cedevite u prošlom kolu, "narančasti" su upali u "kašetu brukava".

S obzirom da su u prvom poluvremenu igrali "ementaler" obranu (primili 50 koševa), momci trenera Mira Jurića dobro su rezultatski i stajali sve do početka treće četvrtine kada su gubili samo četiri razlike (46:50).

Međutim, začas su ih domaćini serijom 9:0 "zamrznuli" na minus 13 (59:46). Za "slobodan pad" Šibenčana najzaslužnija je bila američke veza Škrljeva Williams- Yacoubou.

Ipak, "građani" nisu odustajali, uspjeli su dovesti utakmicu u "čupavu" završnicu. Naime, kod vodstva Škrljeva (81:75) minutu i 15 sekundi prije kraja Yacoubou je napravio nesportski prekršaj na Bašiću.

No, kapetan gostiju, inače jedan od najboljih šutera lige, promašio je oba slobodna bacanja. Da stvar po Šibenčane bude gora u posjedu koji je uslijedio Šarić je izgubio loptu, tako da je propuštena lijepa prigoda za potpuni rezultatski priključak.

U prvenstvu slijedi pauza zbog obveza reprezentacije, a iduću utakmicu košarkaši Šibenika igraju 8. prosinca kada će na Baldekinu ugostiti Zabok.

Škrljevo- GKK Šibenik 83:78 (23:24, 27:20, 20:15, 13:19)

ČAVLE- Dvorana Mavrinci. Suci: Srđan Dožai, Marko Mustapić, Branimir Galić.

Škrljevo: Šarac (4), Yacoubou (18), Spence (8), Štemberger (6), Ušić (14), Lebo (4), Krajina, Kučan (2), Cvitković, Williams (18), Krstanović (8).

GKK Šibenik: Poščić (8), Šarić (9), Vuko (13), Gulin, Bašić (14), Jelić, Vlaić, Rajčić, Junaković (13), Nakić (15), Paić (6), Klepo.

25. travanj 2024 07:51