Košarkaloša šuterska večer

Narančasti poraženi u prvoj utakmici četvrtfinala: Šibenka 35 minuta ‘mučila‘ Cedevitu, pa se ‘raspala‘

10. svibnja 2023. - 20:47

Košarkaši Šibenke nisu uspjeli napraviti ‘break‘ u Zagrebu, već je Cedevita Junior povela s 1:0 u četvrtfinalnoj seriji doigravanja.

Tako će Vitamini u uzvratu u Šibeniku u subotu tražiti iz dvokoraka prolaz u polufinale gdje će ih, najvjerojatnije, čekati Split, dok će Narančasti pokušati odvesti seriju u majstoricu.

U konačnici rezultat izgleda silno nepravedan prema Šibenčanima, koji su gotovo 35 minuta ‘mučili‘ Cedevitu. Naime, dugo je dvoboj u Domu sportova bio na rezultatskoj klackalici. Sve do pred kraj treće četvrtine Šibenka je bila u egalu, dapače čak su i vodili (50:48). A onda je Cedevita počela ‘lomiti‘ utakmicu.

Najprije je momčad trenera Damira Mulaomerovića ostavila Šibenčane više od tri minute bez koša i napravila seriju (9:0) za vodstvo (57:50).

U zadnjoj četvrtini, gosti su se opet vratili u utakmicu (57:60), međutim tada je uslijedila kanonada trica domaćina. Zanimljivo, potpuni potop Šibenke dogodio se kada na parketu nije bilo dirigenta Cedevite Kruna Simona. Ali, otvorilo se svima ostalima- Serdarušiću, Šabiću, Kučiću... koji su tricama ‘izbombardirali‘ koš Šibenke.

Rekli bismo, baš je šut bio presudni element u ovom susretu. Zagrepčanima je proradio barem u završnici utakmice, dok je šibenski potpuno zakazao.

Preuzeli su domaćini koncepcijski rizik i puštali Šibenčane da šutiraju izvan linije 6,75 i pogodili. Naime, momčad trenera Damira Milačića prvu tricu je ubacila tek iz devetog pokušaja, a utakmicu je završila sa skromnih 6/25, odnosno samo 24 posto za tri poena.

Žele li se Šibenčani vratiti u Zagreb, morat će šutirati puno preciznije u revanšu na Baldekinu u subotu.

Cedevita Junior-Šibenka 87:65 (14:15, 22:21, 21:14, 30:15)

ZAGREB- Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja 100. Suci: Denis Hadžić, Jelena Tomić i Teo Miletić.

Cedevita Junior: Mustapić (8), Kučić (19), Rašić, Marčinković (3), Bilić, Serdarušić (14), Vrgoč (5), Šabić (12), Simon (8), Zanki (3), Batinić (15), Topolović.

Šibenka: Skorić (2), Bobek, Klarin (2), Pleadin (14), Howard (10), Brocić (11), Antić, Perković (4), Jambrović (12), Paić (10).

19. travanj 2024 17:41