KošarkaNarančasti ‘izdušili‘

Još jedan uvjerljiv poraz košarkaša Šibenke: Milačićeva momčad platila danak umoru

Piše Krešimir Gulin
4. prosinca 2021. - 20:40

Gorica je baš crna mačka za Šibenčane. Turopoljci su slavili pobjedu i u sedmoj uzastopnoj utakmici protiv Narančastih.

Šibenka je imala prednost većim dijelom prve dvije četvrtine i zasigurno bi na veliki odmor otišli s puno povoljnijim rezultatom da nisu katastrofalno šutirali za tri poena (1/12). Praktički jedini koji je nešto mogao pogoditi izvana bio je kapetan Bašić.

U nastavku utakmice momčad trenera Damira Milačića platila je danak napornom tjednu u kojem je u šest dana odigrala tri utakmice i napravila jako puno kilometara putujući do Osijeka i Slovačke i natrag.

Uz to, osobnim pogreškama se brzo opteretio Bašić, ozlijedio se i prvi play Arslanagić, ostali su gosti bez pravih rješenja u napadu, pa su šibenska kola sredinom treće četvrtine krenula nizbrdo. Gorica je preko raspoloženih bekova Kapuste, Uljarevića i Kalajžića napravila seriju 11:1 za velikih 60:47.

U završnici se Šibenka potpuno 'raspala', pa  su domaćini 'nabildali' koš razliku i nanijeli Narančastima deveti poraz u domaćem prvenstvu.

U idućem kolu Šibenka dočekuje zadarsku Sonik Puntamiku. Ta utakmica je na rasporedu u srijedu, 8. prosinca u 18 sati.

Gorica- Šibenka 93:71 (23:24, 18:15, 23:15, 29:17))

VELIKA GORICA- Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Marko Mustapić, Gordan Terlević i Andrea Đuraki.

Gorica: Uljarević (17), Kalajžić (16), Mašić (11), Savić (3), Cinac (7), Majić, Miloloža, Sokol (2), Baković (16), Kapusta (21).

Šibenka: Kujundžić (5), Arslanagić (2), Rebić (13), Živković, Gulin (3), Bašić (15), Solomun (1), Antić, Jambrović (19), Pleadin (1), Paić (12).

23. travanj 2024 02:03