KošarkaNovo slavlje

I šesta pobjeda u nizu! Šibenka na Baldekinu svladala Bosco, na tribinama i izbornik Aco Petrović

5. studenog 2022. - 19:18

Šibenka- Bosco 81:74 (24:20, 20:20, 18:17, 19:17)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 400. Suci: Leo Roglić, Gordan Terlević i Teo Miletić.

Šibenka: Skorić (6), Bobek, Klarin (11), Gulin (15), Howard (4), Brocić (7), Antić, Jambrović (20), Šarić, Škugor, Paić (18).

Bosco: Krajnović (10), Matić (7), Kuzmanović (3), Katura (18), P. Babić (7), Radulović (3), Primorac (6), L. Babić (15), Čović, Krapić (5).

Šibenka je upisala i šestu pobjedu u nizu te ostala jedina neporažena momčad u HT Premijer ligi.

Narančasti su odlično otvorila utakmicu, radili su ono što najbolje znaju- igrali dobru obranu i trčali kontranapade koji su im donijeli niz lakih poena za startnih (10:0) nakon samo tri minute igre.

Međutim, kako su brzo stvorili prednost, Narančasti su je jednako brzo i prosuli. Tricama iskusnog Petra Babića i mladog Filipa Radulovića gosti su učas uhvatili priključak (17:17).

Zagrepčani su tricom kapetana Kature stigli i do prvog vodstva (25:24) početkom druge četvrtine. U tim trenucima činilo se da šibenska kola jure u provaliju jer je i treću osobnu zaradio kapetan Paić.

Ipak, domaći su se ‘reseturali i napravili seriju (13:0) za plus četiri na poluvremenu, što je bio dobar rezultat za njih s obzirom da su šutirali katastrofalnih (1/11) za tri poena.

U drugom poluvremenu, Šibenka je opet podigla agresivnost u obrani i brzo stigla do finih 12 razlike (58:46). No, umjesto da Narančasti prelome utakmicu ponovio se scenarij iz prvog dijela, gosti su se serijom od tri trice približili na minus tri (55:58).

U završnici susreta gostujući trener Ivan Tomas ‘zakockao‘ je sa zonskom obranom računajući na šibenske probleme sa šutom. Ali, onda je stvari u svoje ruke uzeo mladi play Antonio Klarin i zabio presudne tri trice, pa ga je s pravom od sreće ljubio u čelo trener Šibenke Damir Milačić.

Notirajmo da je utakmicu u svom rodnom gradu pratio i novi izbornik Aleksandar Petrović u društvu Ante Nakića, predsjednika Šibenke.

22. travanj 2024 20:23