Košarkaporaz na startu

Hrvatska u dramatičnoj završnici izgubila od Grčke: vratili smo se u igru nestvarnom serijom, malo je falilo do preokreta

2. rujna 2022. - 19:07
Dario Šarić i Giannis AntetokounmpoCLAUDIO GRASSI/LAPRESSE/PROFIMEDIA Claudio Grassi/Lapresse/Profimedia

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija porazom je otvorila nastup na EuroBasketu u Milanu, gdje je u dvoboju prvog kola skupine C Grčka svladala Hrvatsku sa 89-85 (24-16, 22-14, 24-32, 19-23).

Strijelce hrvatske reprezentacije predvodio je Jaleen Smith sa 23 koša, Bojan Bogdanović je ubacio 19, a Krunoslav Simon 18 poena. Grke su sa po 27 koševa predvodili Giannis Antetokounmpo i Tyler Dorsey.

Sjajno je započela utakmica za izabranike Damira Mulaomerovića. Hrvatska je za manje od dvije minute protiv Grčke vodila 7-0. Nažalost, to je bilo najbolje razdoblje hrvatskih košarkaša u prvom poluvremenu.

Grci su prvi put do dvoznamenkaste prednosti došli već u prvoj četvrtini (12-22), a serijom 11-0 u drugoj četvrtini došli su i do najvećih +19 (21-40). Hrvatska je na poluvremenu zaostajala za 16 koševa (30-46). No, napadački raspoloženi hrvatski košarkaši su u trećoj četvrtini ubacili 32 koša, dva više nego u cijelom prvom poluvremenu i u zadnji dio utakmice ušli sa zaostatkom od osam koševa.

Grčka je u zadnjoj četvrtini došla do dvoznamenkaste prednosti (64-75), ali se Hrvatska još jednom vratila i u zadnju minutu ušla s dva koša zaostatka (82-84) i napadom za moguće vodstvo. Nažalost, u zadnjoj minuti je presudio Giannis Antetokounmpo s dvije blokade i pet koševa. Sa zvukom sirene Smith je tricom postavio konačnih 85-89.

20. travanj 2024 17:34