KošarkaPRISJELE IM POGREŠKE

Četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića: Drugu godinu zaredom "narančasti" izgubili utakmicu na "jednu loptu"

15. veljače 2018. - 00:44

ŠIBENIK – ZABOK 84:86 (20:20, 18:22, 23:15, 23:29)
ZADAR – Dvorana Krešimir Ćosić.
Suci: Tomislav Hordov, Martin Vulić (oba Zadar), Gordan Terlević (Rijeka).
ŠIBENIK: Gabrić (2), Šarić (13), Vitali (8), Gulin, Bašić (16), Bundović (9), Pandurić (11), Jelić, Mileković (16), Nakić (7), Klepo (2), Paić
ZABOK: Marić (15), Kapusta (7), Kalpić, Jordano (9), Vlaić (18), Črnjević (9), Vučić (8), Tuđen, Buljević (11), Jambrović, Šakotić (9)

S dvije nesmotrenosti u zadnje četiri minute Šibenčani su upropastili nemali trud, uložen tijekom najvećeg dijela susreta. Najprije su kod neodlučenog ishoda (72:72) tri minute i 17 sekundi prije kraja u jednom napadu napravili dvije gluposti: prodali loptu i, sekundu poslije, načinili nesportsku grešku. Zabok je to obilato iskoristio te stigao do 72:77. No, „trice“ su iskusnog Domagoja Bašića vratile šibensku nadu. Do novog, neshvatljivog propusta. Kod rezultata 80:81 Mileković je iz auta pogodio u nogu Pandurića i povratka više nije bilo.

Najbolju šansu da riješe pitanje pobjednika momčad Vladimira Anzulovića propustila je u završnici treće četvrtine, kad su Šibenčani stigli do „plus 9“ (57:48), ali su dopustili Zabočanima da s vrate u utakmicu.

Zanimljivo, u završnim je trenucima utakmice ono malo zadarske publike žestoko bodrilo Zagorce.

19. travanj 2024 18:11