NogometNEK‘ SE ZNA |

SVIH DVANAEST, SLIKOVNICA SJAJNOG NIZA Ne zna GOŠK Dubrovnik 1919. za poraz gotovo deset mjeseci, niz je počeo u studenom 2019.!

17. rujna 2020. - 08:37
Još traje niz bez poraza dubrovačke momčadi. GOŠK Dubrovnik 1919. je zadnji poraz upisao 23. studenog 2019. godine. Izgubio u Hrvacama u predzadnjem kolu prvog dijela sezone 2019./20. u južnoj skupini Treće hrvatske lige od istoimenog domaćina. Potom, sedam dana poslije, dobio na Lapadu Jadran Luka Ploče, i tad je krenulo.

Do danas je, računajući i tu utakmicu protiv Pločana na Lapadu, posljednju utakmicu u 2019. godini, odigrao dvanaest službenih utakmica. U prvenstvu je dobio šest od sedam utakmica uz jedan remi, a preostalih pet su bile kup utakmice. Sa četiri pobjede od čega jedna izborena s bijele točke, i to u finalu, osvojio je Županijski kup, a s novom, petom, prošao pretkolo Hrvatskog kupa, te izbacio drugoligaša, BSK iz Bijelog Brda.

Danas je 299 dana od zadnjeg poraza. Idući nastup GOŠK Dubrovnik 1919. ima u nedjelju, 20. rujna. Gost je Neretvanca u Opuzenu. Uspije li i na Podvornici izbjeći poraz, pisat će se kako je bez poraza deset mjeseci!

Treća HL – jug, 15. kolo / 30. studenog, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 1:0
Zadnja utakmica jesenskog dijela. Županijski ogled odlučio je Antonio Smrdelj pogotkom u 11. minuti.

Treća HNL - jug, 15. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Jadran Luka Ploče foto: Tonči Plazibat / CROPIX

Treća HL – jug, 16. kolo / 22. veljače, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Uskok 1:0
Počeo je proljetni dio. Bruno Pralas je strijelac u 76. minuti, a od 77. minute GOŠK Dubrovnik 1919. je zbog drugog žutog kartona Tonija Žile igrao s igračem manje, ali do 86. minute. Tad su i gosti ostali s desetoricom.

Treća HNL - jug, 16. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Uskok foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Treća HL – jug, 17. kolo / 29. veljače, Zadar: Zadar – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:3
Anel Topuzović
i Baldo Cicijelj su pogađali za 2:0, Antonio Smrdelj je asistirao. Zadrani su uspjeli izjednačiti, te jurili pobjedu, a u šestoj minuti sudačke nadoknade kontra GOŠK Dubrovnika 1919., koju je pogotkom zaključio Topuzović.

Treća HNL - jug, 17. kolo: Zadar - GOŠK Dubrovnik 1919. foto: Luka Gerlanc/CROPIX

Županijski kup, osmina finala, Čilipi: Konavljanin – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:3
U Čilipima je kiša padala tijekom prvog poluvremena, a padala je i prije te su dijelovi terena bili pod vodom, ali ipak igralo.
Bio je to bal na vodi u kojem GOŠK Dubrovnik 1919. nije dozvolio iznenađenje. Redom, Vlaho Skaramuca je pogodio u 6. minuti, Baldo Cicijelj u 35., a Anel Topuzović u 74. minuti.

Županijski kup, osmina finala: Konavljanin - GOŠK Dubrovnik 1919. foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Treća HL – jug, 18. kolo, 7. ožujka, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac 2:0
Bez pogodaka sve do 84. minute, a tad je Baldo Cicijelj uspio zadržati loptu u terenu, gurnio je prema Anti Kovačiću, koji je uz pomoć obrane Neretvanca zatresao mrežu. U 88. minuti sjajan udarac Anela Topuzovića za 2:0. Igrač utakmice vratar GOŠK Dubrovnika 1919. Dalibor Kristić.

Treća HNL - jug, 18. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac 2:0 foto: Tonći Plazibat

Županijski kup, četvrtfinale, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Croatia Gabrili 1:0
Baldo Cicijelj
je odlučio pobjednika u Dubrovniku pogotkom u četvrtoj minuti nastavka. Pogriješila je tad obrana gostiju, Cicijelj je bio sam na drugoj stativi, te mu nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu. Croatija je bila opasnija, imala je više udaraca prema golu domaćina. U nekoliko navrata se istaknuo Dalibor Kristić, vratar GOŠK Dubrovnika 1919.

Županijski kup, četvrtfinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - Croatia Gabrili foto: Božo Radić/HANZA Media

Županijski kup, polufinale, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 2:1
BŠK Zmaj u 8. minuti iz kaznenog udarca. GOŠK Dubrovnik 1919. izjednačio je početkom nastavka (Baldo Cicijelj), a pobjedu osigurao iz kaznenog udarca u 87. minuti (Bruno Pralas). Gosti su u 78. minuti ostali s igračem manje. Unatoč tome imali su dvije velike prilike za pogodak, ali nisu uspjeli. Nakon toga kazneni udarac za domaćina i slavlje domaćih.

Županijski kup, polufinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - BŠK Zmaj foto: Tonči Vlašić

Županijski kup, finale, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva 1:1 /penali 7:6
Osvojio je GOŠK Dubrovnik 1919. Županijski kup, te se plasirao u pretkolo Hrvatskog kupa. U finalu odigranom na lapadskom travnjaku dobio je Neretvu iz Metkovića boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, a pobjednik je odlučen tek u drugoj dodatnoj seriji. Tad je Dalibor Kristić obranio udarac, a Gojko Korać je bio strijelac. Neretva je prva stekla prednost s bijele točke. Nakon treće serije vodila s 3:2, ali u četvrtoj spašava prvom obranom Kristić. Inače, Ivo Caput je pogodio u 5. minuti utakmice za 1:0. Neretva je izjednačila u 71. minuti. S jedanaest metara su za dubrovačku momčad osim Koraća pogađali još Baldo Cicijelj, Bruno Pralas, pa Caput, Domagoj Torbarina i Domagoj Veraja.

Županijski kup, finale: GOŠK Dubrovnik 1919. podiže pokal nakon pobjede protiv Neretve foto: Tonći Plazibat / CROPIX

Treća HL – jug, 1. kolo, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 0:0
Bez pogodaka na Lapadu, ali ne bez prilika u prvih 90 minuta nove trećeligaške sezone. Prvo poluvrijeme bolji dojam je ostavio domaćin, a u drugom poluvremenu gost. Domaćin u 73. minuti nije realizirao kazneni udarac. Kapetan gostiju Deni Sardelić je na nedozvoljen način zaustavio Balda Cicijelja, kojem je udarac s bijele točke zaustavio vratar gostiju Antonio Brkić, koji se istaknuo u još nekoliko navrata, pogotovo u završnici prvog poluvremena.

Treča HNL - jug, 1. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - BŠK Zmaj foto: Tonči Vlašić

Treća HL – jug, 2. kolo, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:2
je u 75. minuti poništio prednost domaćina, koji je vodio od 18. minute, a potom je u 84. minuti najbolji strijelac dubrovačkog sastava izborio loptu, ušao u kazneni prostor domaćina, te poslužio Anela Topuzovića, koji je zakucao za konačnih 2:1. Uskok je imao više prilika, ali Dalibor Kristić i obrana GOŠK Dubrovnika 1919. nisu dozvolili domaćinu da povede 2:0, te 2:1 nakon izjednačenja.

Treća HNL – jug, 2. kolo, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919. foto: Tonči Vlašić

Hrvatski kup, pretkolo, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BSK (Bijelo Brdo) 4:2
Luka Matić
je dva puta bio najviši u skoku pred golom gostiju i precizan, dva puta je spretan bio i Baldo Cicijelj, te je GOŠK Dubrovnik 1919. izbacio drugoligaša, priredio iznenađenje i izborio prolaz dalje. Odlična igra kompletne momčadi trenera Milana Petrovića, te pobjeda, koja će se pamtiti.

Pretkolo Hrvatskog kupa: GOŠK Dubrovnik 1919. - BSK (Bijelo Brdo) foto: Tonči Vlašić

Treća HL – jug, 4. kolo, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Urania
Samo 2:0 nakon prvog poluvremena (oba puta Baldo Cicijelj), te problemi u nastavku, a pogotovo nakon što je u 85. minuti momčad iz Baške Vode postigla pogodak. Ipak, uspio je GOŠK Dubrovnik 1919. obraniti pobjedu, te opet zapjevati u svlačionici.

Treća HL - jug, 4. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Urania foto: Tonči Vlašić
19. travanj 2024 12:25