NogometTREĆA HL - JUG |

PLOČANI NA VRHU, BLAĆANI I DUBROVČANI PRVI PRATITELJI Abel Kalfić sva tri, a oba Jakov Marinović i Baldo Cicijelj!

16. rujna 2020. - 18:23
Tri boda su ostala u Dubrovniku. GOŠK Dubrovnik 1919. je svladao Uraniu. Bio je dosta bolji u prvom poluvremenu nakon kojeg je imao samo 2:0. U nastavku opasniji gosti.

Oba puta za domaćina pogodio je Baldo Cicijelj, koji je mogao / trebao biti još učinkovitiji. Redom, u 13. minuti je njegov udarac zaustavio vratar Uranie Alen Šarić Hodžić. Potom 1:0 u 15. minuti. Domaćin je pritiskao, natjerao goste na pogrešku, a Cicijelj je bio neumoljiv. U 26. minuti realizirao je kazneni udarac, koji je bio čist 'ko suza (igranje rukom igrača gostiju u kaznenom prostoru). Zatim, u 28. minuti nova velika prilika domaćina (Anel Topuzović je 'gurnuo' Antonia Smrdelja u priliku), ali i nova velika obrana vratara gostiju, koji je zbog ozljede morao iz igre.

Smrdelj je u 42. minuti asistent, Cicijelj u prilici. Tukao je, njegov udarac zaustavio je Ivan Ribičić, koji je od 29. minuti bio na golu gostiju. Imao je napadač GOŠK Dubrovnika 1919. boljih rješenja. Topuzović je bio u daleko boljoj poziciji za pogodak od njega. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, odličan potez Iva Caputa, koji je asistent. Smrdelj vara vratara Ribičića, ali gol gostiju spašava Frane Urlić.

Nastavak je pripao gostima. Obrana GOŠK Dubrovnika 1919. na čelu s vratarom Daliborom Kristićem, te Tonijem Žilom i Domagojem Torbarinom izdržala je do 85. minute. Nakon primljenog pogotka domaćin je opasno živio, ali je uspio sačuvati prednost.

Bila je ovo dvanaesta utakmica u nizu GOŠK Dubrovnika 1919. bez poraza, prva pobjeda kod kuće u sezoni 2020./21. nakon startnog remija na Lapadu protiv BŠK Zmaj, a ukupno druga pobjeda u trećem nastupu. U 2. kolu dubrovačka momčad je uzela sva tri boda na Klisu protiv Uskoka (2:1).

Momčad trenera Milana Petrovića osvojila je 7 od 9 bodova.

Treća HL - jug, 4. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Urania foto: Tonči Vlašić

Jadran Luka Ploče je dobio i treću, i to u gostima, te je i dalje na vrhu, i to sad jedini sa stopostotnim učinkom. Sva tri pogotka za uspjeh u Biogradu na moru postigao je Abel Kalfić (2., 8. i 38. minuta). Slavio je i BŠK Zmaj, koji je zaustavio Hrvace. Blaćani su kod kuće slavili s 2:0. Oba pogotka postigao je Jakov Marinović.

Neretvanac
nije bio uspješan na Klisu, poražen je uvjerljivo od Uskoka, dok je Neretva bila slobodna u 4. kolu.

BŠK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. su prvi pratitelji Pločanima!

SEMAFOR 4. kolo
Srijeda, 16. rujna, Unešić
: Zagora – RNK Zmaj 0:0, Biograd na moru: Primorac (BNM) – Jadran Luka Ploče 1:3, Posedarje: Hrvatski vitez – Kamen 3:1, Mravince: Sloga – RNK Split 2:2, Vodice: Vodice – OSK 2:2, Blato: BŠK Zmaj – Hrvace 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Urania 2:1, Klis: Uskok – Neretvanac 3:0, slobodna je Neretva.

POREDAK
1.Jadran Luka Ploče 9 bodova / 3 utakmice (12:2), 2. BŠK Zmaj 7 bodova / 3 utakmice (6:0), 3. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 3 utakmice (4:2),
4. Zagora 7 bodova / 4 utakmice (7:9), 5. Uskok 6 bodova / 3 utakmice (5:2), 6. Hrvace 6 bodova / 3 utakmice (5:2), 7. Primorac (BNM) 4 boda / 4 utakmice (4:5), 8. Hrvatski vitez 4 boda / 4 utakmice (4:5), 9. RNK Zmaj (M) 4 boda / 3 utakmice (3:4), 10. RNK Split 4 boda / 4 utakmice (4:7), 11. OSK 3 boda / 3 utakmice (4:4), 12. Kamen 3 boda / 3 utakmice (4:6), 13. Neretvanac 3 boda / 2 utakmice (1:3), 14. Sloga 1 bod / 2 utakmice (2:3), 15. Vodice 1 bod / 2 utakmice (2:5), 16. Neretva bez boda / 1 utakmica (1:2), 17. Urania bez boda / 3 utakmice (1:7).