NogometPOLUFINALE KUPA |

SREDIŠTE SPLIT Juniori Hasana Kacića slave, GOŠK Dubrovnik 1919. izbacio Zadar, te će u finalu igrati protiv RNK Split!

11. studenog 2020. - 17:04
Finale Kupa Središta Split izborili su i juniori GOŠK Dubrovnika 1919., koji su, kao i pioniri, u polufinalu svladali Zadar u Gospinom polju, te će za naslov igrati protiv RNK Split, koji je boljim izvođenjem jedanaesteraca dobio u Šibeniku istoimenog domaćina sa 7:6 (0:0).

Juniori GOŠK Dubrovnika s trenerom Hasanom Kacićem uoči polufinala Kupa Središta Split protiv Zadra foto: Tonči Vlašić

Zadrani su poveli u Gospinom polju. Imali prednost sve do posljednje minute prvog poluvremena kad je brza akcija domaćina zaključena pogotkom Bruna Paviše. U nastavku bolji dojam je ostavila momčad trenera Hasana Kacića iako su 'plavi' iz Zadra pri rezultatu 1:1 imali sjajnu priliku za vodstvo. Nisu je iskoristili, a nakon toga kazneni udarac za domaćina (Nikola Stura je igrao rukom), koji je realizirao Maro Matić. Potom sjajan potez Tonia Skurića, izbacio je svog čuvara, te s vrha šesnaesterca naciljao za 3:1. Gosti su četiri minute prije kraja iz kaznenog udarca prepolovili prednost domaćina, jurnuli po izjednačenje, te je domaćin imao veliku priliku za četvrti pogodak. Istaknuo se Anđelo Subašić, vratar Zadra (neput Daniela Subašića, bivšeg reprezentativnog vratara).

Polufinale Kupa Središta Split - juniori: GOŠK Dubrovnik 1919. - Zadar foto: Tonči Vlašić

Sudac Mišo Krešić iz Metkovića foto: Tonči Vlašić

POLUFINALE KUPA SREDIŠTA SPLIT / JUNIORI
GOŠK Dubrovnik 1919. – Zadar 3:2 (1:1)
DUBROVNIK
Igralište s umjetnom travom u Gospinom polju. Bez gledatelja. Sudac: Mišo Krešić (Metković), pomoćnici: Frano Palfi (Dubrovnik) i Romano Radonić (Vitaljina). Delegat: Damir Gleđ (Dubrovnik).
Strijelci: 0:1 Katuša (13), 1:1 Paviša (45), 2:1 Matić (75-11m), 3:1 Skurić (81), 3:2 Labus (86-11m).
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Hrvoje Oreč, Lukša Monković, Mihael Peraica (od 90. Matej Radović), Maro Matić, Baldo Teo Krešić, Ivan Grljević, Toni Kolendić (od 78. Leo Ljubenko), Toni Skurić (od 88. Maro Vatović), Bruno Paviša (od 90. Vlaho Capurso), Vlaho Brailo (od 90. Roko Cvjetković), Antonio Lang (od 78. Josip Marinović). Trener: Hasan Kacić.
ZADAR: Anđelo Šubašić, Roko Delija (od 76. Luka Miočić), Ćendrim Memćaj, Marko Mustać, Richard Djeveljekaj, David Katuša, Luka Vidaković, Marko Jurica, Boris Labus, Nikola Stura, Marko Gambiraža. Trener: Zoran Erlić.

Vlaho Brailo (GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv Zadra u polufinalu Kupa Središta Split foto: Tonči Vlašić
18. travanj 2024 09:31