NogometTREĆA HL - JUG |

SLAVLJE NERETVANCA U ŽUPANIJSKOM OGLEDU, I TO U SUDAČKOJ NADOKNADI Nakon 302 dana poraz GOŠK Dubrovnika 1919.

20. rujna 2020. - 18:52
Poražen je GOŠK Dubrovnik 1919. nakon 302 dana, i to je pao u sudačkoj nadoknadi utakmice u Opuzenu. Neretvanac je stigao do svoje druge pobjede u trećem nastupu, dobio je obje utakmice kod kuće. Momčad trenera Milana Petrovića nakon dvije pobjede u nizu, kojem je prethodio remi na startu sezone, upisala je prvi poraz. Zadnji put je izgubila od Hrvaca u Hrvacama 23. studenog 2019. godine. Od tad do gostovanja kod Neretvanca odigrala je dvanaest službenih utakmica. Ostvarila deset pobjeda i dva remija od kojih je nakon jednog remija slavila na penale.

Toni Žile je doveo GOŠK Dubrovnik 1919. u vodstvo u Opuzenu sredinom prvog poluvremena. Sve do 15-ak minuta prije kraja domaćin nije uspjevao postići pogodak, a imao je prilika. Ante Mihaljević je izjednačio iz slobodnog udarca, a niti minutu prije velikog slavlja 'Plave makinje', Ivo Caput je tukao silovito. Na žalost dubrovačke momčadi, a na sreću domaćina, lopta je išla iznad grede. Nakon toga novi juriš domaćina, te erupcija oduševljenja domaćih (Daniel Lukić našao u zagrljaju suigrača), a tuga GOŠK Dubrovnika 1919., koji je bio tako blizu nastaviti svoj niz bez poraza...

SEMAFOR 5. kolo
Subota, 19. rujna, Hrvace
: Hrvace – Uskok 0:2, Otok: OSK – BŠK Zmaj 4:1, Split: RNK Split – Vodice 1:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Hrvatski vitez Posedarje 1:1, Makarska: RNK Zmaj (M) – Primorac (BNM) 2:1, Metković: Neretva – Zagora 1:4, nedjelja, 20. rujna, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Ivanbegovina: Kamen – Sloga 2:0, slobodna je Urania.

POREDAK
1.Jadran Luka Ploče 10 bodova / 4 utakmice (13:3),
 2. Zagora 10 bodova / 5 utakmica (11:10), 3. Uskok 9 bodova / 4 utakmice (7:2), 4. BŠK Zmaj 7 bodova / 4 utakmice (7:4), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 4 utakmice (5:4), 6. RNK Zmaj (M) 7 bodova / 4 utakmice (5:5), 7. RNK Split 7 bodova / 5 utakmica (5:7), 8. OSK 6 bodova / 4 utakmice (8:5), 9. Hrvace 6 bodova / 4 utakmice (5:4), 10. Kamen 6 bodova / 4 utakmice (6:6), 11. Neretvanac 6 boda / 3 utakmice (3:4), 12. Hrvatski vitez Posedarje 5 bodova / 5 utakmica (5:6), 13. Primorac (BNM) 4 boda / 5 utakmice (5:7), 14. Sloga 1 bod / 3 utakmice (2:5), 15. Vodice 1 bod / 3 utakmice (2:6), 16. Neretva bez boda / 2 utakmica (2:6), 17. Urania bez boda / 3 utakmice (1:7).