NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ŠESTA POBJEDA U NIZU ONK METKOVIĆ Župi dubrovačkoj samo bod na Gnjilama, Croatiji sva tri u Vela Luci, 14. pogodak Ivana Kordića!

22. studenog 2020. - 15:36
ONK Metković je dobio Sokola kod kuće, Župa dubrovačka nije uspjela uzeti sva tri boda na Grudi, već jedan, a Croatija je slavila u Vela Luci, te metkovski 'crveno bijeli' uoči zadnjeg kola jesenskog dijela imaju tri boda više od Croatije, a četiri više od Župe dubrovačke čiji su gosti u zadnjem kolu.

ONK Metković je ostvario šestu pobjedu u nizu, ukupno osmu u deset utakmica. Sva tri pogotka na Štruvinu postignuta su u drugom poluvremenu. ONK Metković je poveo u 48. minuti pogotkom Duje Batinovića, igrača koji je kolo prije pogodio u sedmoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu u Gabrilima 2:1. Sokol je izjednačio u 61. minuti. Strijelac je bio Franjo Penava, a pet minuta poslije izjednačenja Marko Manenica je donio radost domaćinu pogodivši za konačnih 2:1.

Na Gnjilama je Župa dubrovačka povela pogotkom u 12. minuti Stanislava Vasilja, pogriješio je Zoran Curić, posljednji igrač obrane, a izjednačio je sredinom nastavka Antun Šmanjak. Prvo poluvrijeme gosti su bili dosta, dosta bolji, dojam kako su trebali voditi s najmanje dva pogotka razlike, a u nastavku domaćin se 'bacio na glavu', zagospodario terenom, te zasluženo stigao do izjednačenja.

Prva ŽNL, 10. kolo, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka foto: Tonči Vlašić

U Čilipima također bez pobjednika, također 1:1. I na Šupjaci, kao na Gnjilama, vodili su gosti (Jadran Smokvica), a izjednačio je domaćin (Konavljanin). Jadran je poveo u 68. minuti  pogotkom Ivana Žuvele, a momčad Maria Matića izjednačila je u 87. minuti, i to je za konačnih 1:1 mrežu sastava iz Smokvice zatresao Robert Grbavac.

Prva ŽNL, 10. kolo, Čilipi: Konavljanin - Jadran Smokvica foto: Tonči Vlašić

U Vela Luci autogol domaćina pred kraj prvog poluvremena, te je Croatija stigla do treće uzastopne pobjede u gostima (Žrnovo 3:1, Slaven 4:0, te sad Hajduk 1932. 1:0). Momčad trenera Frane Lojića ima ukupno sedam pobjeda.

Orebić je svladao na svojoj Trstenici Gusar s 2:0. Mrežu sastava iz Komina zatresli su Nikola Čepo te Ivan Kordić, prvi topnik lige, kojem je to 14. pogodak ove jeseni!

U derbiju začelja Maestral je sa 4:0 dobio na svom terenu Žrnovo. Dva puta je pogodio Darko Jerković, u 27. i 86. minuti, a po jednom Marin Rakić u 61., te Andrija Bebić u 89. minuti.

SEMAFOR 10. kolo
Nedjelja, 22. studenog, Krvavac:
Maestral – Žrnovo 4:0, Čilipi: Konavljanin – Jadran Smokvica 1:1, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka 1:1, Metković: ONK Metković – Sokol 2:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia 0:1, Orebić: Orebić – Gusar 2:0.

POREDAK
1. ONK Metković 25 bodova (25:11), 2. Croatia 22 boda (23:6), 3. Župa dubrovačka 21 bod (24:12), 4. Orebić (oduzeta dva boda) 17 bodova (27:12), 5. Konavljanin 15 bodova (19:14), 6. Slaven 13 bodova (18:13), 7. Jadran Smokvica 12 bodova (16:25), 8. Gusar (utakmica manje) 10 bodova (12:14), 9. Sokol 8 bodova (14:23), 10. Maestral (utakmica manje) 8 bodova (12:30), 11. Žrnovo 5 bodova (8:27),  12. Hajduk 1932. (dvije utakmice manje) 3 boda (6:16).

ZADNJE KOLO JESENSKOG DIJELA
Raspored 11. kola, nedjelja, 29. studenog, Komin
: Gusar – Maestral, Gabrili: Croatia – Orebić, Dubravka: Sokol – Hajduk 1932., Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković, Smokvica: Jadran – Slaven, Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin.

Ostalo je za odigrati i utakmicu 7. kola, Vela Luka: Hajduk 1932. – Maestral, te 9. kola, Komin: Gusar – Hajduk 1932.
19. travanj 2024 19:05