NogometTREĆA HL - JUG |

PLOČE OTVORILE ŠAMPANJAC, JADRAN LP JESENSKI PRVAK Kristić spasio GOŠK Dubrovnik 1919. na Lapadu od poraza u derbiju začelja

21. studenog 2020. - 16:21
Bez pogodaka na Lapadu u derbiju začelja. Iako je GOŠK Dubrovnik 1919. u 54. minutu propustio kazneni udarac (izborio ga je Anel Topuzović, skrivio ga je Luka Gotovac, udario ga je po nozi, a promašio je Ante Ivanišević, tukao preko gola), gosti mogu više žaliti što nisu stigli do pobjede. U prvom poluvremenu Sloga je imala četiri velike prilike. Dva puta je odličan bio kapetan domaćih, vratar Dalibor Kristić, zaustavivši udarce Tonija Katića i Miroslava Ninčevića, a i u nastavku bio uvijek na pravom mjestu.

Sloga je pritiskala, nisu samo domaći muku mučili kako zaustaviti Maria Marovića. Paolo Hrgović je u 78. minuti, tri minute nakon što je ušao u igru, zatresao gredu gola domaćih. Dubrovačka momčad i iduće kolo, zadnje prvog dijela, igra derbi začelja. Gost je posljednjih Vodica, koje imaju tri boda manje...

GOŠK Dubrovnik 1919. - Sloga 0:0 foto: Tonči Vlašić

Iako će tek sutra na teren, gost je Kamena, Jadran Luka Ploče je vijest dana - momčad trenera Marija Oršulića je jesenski prvak. Zagora je izgubila u Hrvacama, a makarski Zmaj u Splitu, te su pločanski 'Plavi' neuhvatljivi. U 15 utakmica osvojili su 31 bod, ostvarili najviše pobjeda (9) i najmanje poraza (2), postigli najviše pogodaka (34) i primili najmanje (14).

Neretva je uzela bod kod OSK-a, odigrala bez pogodaka, te ima uoči zadnjeg kola jesenskog dijela 6 bodova više od posljednjih Vodica.

SEMAFOR 16. kolo
Subota, 21. studenog, Klis
: Uskok – Vodice 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Sloga 0:0, Hrvace: Hrvace – Zagora 2:1, Otok: OSK – Neretva 0:0, Split: RNK Split – RNK Zmaj (M) 1:0, nedjelja, 22. studenog, Baška Voda: Urania – Hrvatski vitez, Opuzen: Neretvanac – Primorac (BNM), Ivanbegovina: Kamen – Jadran Luka Ploče, slobodan je BŠK Zmaj.

POREDAK
1. Jadran Luka Ploče 31bod/15 utakmica (34:14),
2. Zagora 26 bodova/ 15 utakmica (26:24), 3. RNK Zmaj (M) 25 bodova/14 utakmica (19:15), 4. Hrvace 24 boda/14 utakmica (23:18), 5. Neretvanac 24 boda/14 utakmica (22:17), 6. OSK 23 boda / 15 utakmica (22:22), 7. Uskok 23 boda/15 utakmica (23:16), 8. Primorac (BNM) 20 bodova/14 utakmica (21:14), 9. Urania 20 bodova/14 utakmica (21:20), 10. RNK Split 18 bodova/14 utakmica (23:26), 11. Neretva 18 bodova/15 utakmica (17:25), 12. BŠK Zmaj 17 bodova/14 utakmica (25:28), 13. Hrvatski vitez Posedarje 17 bodova/14 utakmica (16:27), 14. Kamen 16 bodova/13 utakmica (21:22), 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova/15 utakmica (17:23), 16. Sloga 13 bodova / 14 utakmica (8:15), 17. Vodice 12 bodova/15 utakmica (20:32).