KošarkaDRUGOLIGAŠI |

VODILI U TREĆOJ, NESTALI U ČETVRTOJ ČETVRTINI Dubrovnik nije dobro počeo 2021. - treći nastup - treće gostovanje - treći poraz

19. siječnja 2021. - 18:23

Ni treći nastup u (n)ovoj godini nije bio uspješan za košarkaše Dubrovnika. Nakon što su poraženi u Zagrebu od Dinama, a zatim Bosca, sad su upisali poraz u 12. kolu u Rijeci od Kvarnera, i to s 93:71, te su i dalje sedmi među dvanaest drugoligaša. Sad s 5 pobjeda i 7 poraza.

Domaćin je vodio sa 4:0, 9:2, 11:4, 15:8 te dobio prvu četvrtinu s 20:13, a na početku druge imao i devet koševa viška (23:14). U 25. minuti vodio je s 31:23. Dubrovnik je u nepune tri minute napravio 12:0, prvi put poveo, ali je na odmor s prednošću otišao riječki sastav (41:39). Domagoj Vrkić je u prvom poluvremenu bio ne samo najbolji igrač Dubrovnika, već utakmice s 15 koševa (šut 5/7 za dva, 1/1 za tricu, 2/3 slobodna bacanja), 7 skokova, te asistencijom i osvojenom loptom.

U 28. minuti Dubrovnik je tricom Roka Galića povero s 58:57. Minutu i pol prije Kvarner je vodio s 57:50. U posljednju četvrtinu domaćin je ušao s tri koša prednosti (64:61). Nakon što je Vrkić prvi pogodio (64:63), sve je bilo u znaku Kvarnera, koji je u 39. minuti imao 20 koševa viška (88:68), a na kraju slavio s 22 koša. Posljednju četvrtinu dobio je s 29:10.

Dubrovnik je pod vodstvom Mara Lučića igrao u sastavu: Mateo Vidović (6 koševa, 4 skoka i 9 asistenicija), Martin Mucić (2 koša), Filip Šimović (nije igrao), Vlaho Raguž (8 koševa), Matija Zorić, Ivan Vodopija (12 koševa i 12 skokova), Jakov Vujičić (3 koša), Domagoj Vrkić (28 koševa, 8 skokova i 2 asistencije), Mateo Tomašević i Roko Galić (11 koševa, 9 skokova i 4 asistencije).

Poredak: 1: Cedevita Junior 11/0, 2. Dinamo Zagreb 9/2, 3. Jazine 8/4, 4. Bosco 7/5, 5. Ribola Kaštela 7/5, 6. Omiš ČT 6/6, 7. Dubrovnik 5/7, 8. Kvarner 4/7, 9. Samobor 4/7, 10. Zapruđe 3/9, 11. Pula 3/7, 12. Sesvete 1/9.

Idući nastup Dubrovnik ima 23. siječnja u Zadru protiv Jazina.

16. travanj 2024 11:49